Górnik Zabrze

2

2 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego dnia!

• Koniec meczu we Wrocławiu. Górnik Zabrze wygrywa ze Ślęzą Wrocław 2:1 i awansuje do 1/8 finału Pucharu Polski.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Teraz Gabriel Dornellas mógł wyrównać, ale w znakomitej sytuacji uderzył głową bardzo niecelnie!

• Natomiast Robert Dadok zmienił Piotra Krawczyka.

• Dwie ostatnie zmiany w szeregach Górnika Zabrze. Przemysław Wiśniewski wszedł w miejsce Jeana Mvondo

• W końcówce meczu Górnik Zabrze próbuje dłużej utrzymać się przy piłce, by oddalić zagrożenie od własnej bramki.

• To powinna być bramka wyrównująca! Po znakomitej akcji Ślęzy przed szansą stanął Piotr Stępień, ale gracz Ślęzy fatalnie spudłował!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Ślęza Wrocław łapie kontakt po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Roberta Pisarczuka!

• Rzut karny dla Ślęzy Wrocław po faulu w polu karnym Górnika!

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Jakub Bohdanowicz zmienił Viniciusa Matheusa.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Bartosz Nowak wpadł z piłką w pole karne Ślęzy, oddał strzał, ale jego uderzenie świetnie wybronił bramkarz gospodarzy!

• Natomiast Jesus Jimenez pojawił się w miejsce Vamary Sanogo.

• Dwie zmiany w zespole Górnika Zabrze. Bartosz Nowak zmienił Davida Tosevskiego

• Mikołaj Wawrzyniak popędził lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie nie trafiło do partnera.

• Natomiast Gabriel Dornellas zmienił Kornela Tkaczyka.

• Mikołaj Wawrzyniak pojawił się w miejsce Mateusza Kluzka

• Trzy zmiany w zespole Ślęzy Wrocław. Oskar Hampel zmienił Macieja Tomaszewskiego

• David Trosevski został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Ostatnie minuty meczu nie są zbyt interesujące. Dominuje głównie gra w środku pola.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Kornel Tkaczyk.

• Zmiana w zespole Górnika Zabrze. Krzysztof Kubica pojawił się w miejsce Adriana Dziedzica.

• Adrian Gryszkiewicz został ukarany drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną! Musi opuścić boisko!

• Mocniej nacisnęła Ślęza na początku drugiej połowy, ale na razie gospodarze grają bardzo niedokładnie w decydującym momencie akcji.

• Pierwsze zagranie w pole karne Górnika w drugiej połowie, ale bez większego zagrożenia.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Pierwsza zmiana w zespole Ślęzy już w przerwie. Paweł Fediuk zmienił Michała Hawryłę.

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko, a więc za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu we Wrocławiu. Do przerwy Górnik Zabrze pewnie prowadzi ze Ślęzą 2:0.

• Adrian Niewiadomski oddał strzał z rzutu wolnego, ale trafił wprost w obrońcę Górnika.

• Gospodarze wywalczyli rzut wolny niedaleko pola karnego Górnika.

• Po akcji prawą stroną boiska piłka trafiła na linię pola karnego do Davida Tosevskiego, a ten precyzyjny uderzeniem umieścił piłkę w bramce Ślęzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! David Tosevski podwyższa wynik na 2:0!

• Fantastyczna interwencja Daniela Bielicy po strzale jednego z graczy Ślęzy!

• Po akcji prawą stroną gospodarze ponownie zagrozili bramce Górnika, ale bez rezultatu bramkowego.

• Znakomity kontratak Ślęzy zakończył się strzałem Huberta Muszyńskiego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Żółtą kartką za faul przy linii bocznej ukarany Michał Hawryło.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z graczy Ślęzy fantastycznie uderzył głową, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Daniel Bielica!

• Zakotłowało się po dośrodkowaniu w pole karne Górnika, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać celnego strzału.

• Adrian Gryszkiewicz został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Ponownie Ślęza Wrocław straciła piłkę przy wyprowadzaniu akcji spod własnej bramki, ale tym razem Górnik nie zdołał zagrać w pole karne rywali.

• Rzut wolny nie przyniósł jednak zagrożenia.

• Adrian Dziedzic został sfaulowany tuż przed polem karnym gospodarzy. Za moment Górnik będzie miał dobrą okazję na podwyższenie rezultatu.

• Po stracie bramki Ślęza wycofała się na własną połowę i broni się większą liczbą piłkarzy. Zabrzanie nie potrafią przedrzeć się pod pole karne rywali.

• Filip Bainović zdecydował się na strzał z dystansu, ale tym razem bramkarz Ślęzy skutecznie interweniował.

• Ślęza Wrocław chciała rozegrać akcję od własnej bramki, ale jeden z graczy stracił piłkę, ta trafiła do Vamary Sanogo, który z zimną krwią pokonał bramkarza gospodarzy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Vamara Sanogo otwiera wynik spotkania we Wrocławiu!

• Górnik Zabrze zdecydowanie dłużej posiada piłkę, ale na razie niewiele z tego wynika.

• Po rzucie rożnym dla Górnika strzał z okolic pola karnego oddał Jean Mvondo, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w pole karne Ślęzy Wrocław żaden z graczy gości nie zdołał dopaść do piłki.

• Vinicius Matheus popędził prawą stroną boiska, ale jego uderzenie okazało się niedokładne.

• Ślęza Wrocław dobrze rozpoczęła spotkanie. Gospodarze przetransportowali piłkę pod pole karne Górnika, ale nie zagrozili bramce rywali.

• Pierwsze zagranie w pole karne Ślęzy, ale pewnie interweniował bramkarz gospodarzy.

• Rozpoczynamy pojedynek we Wrocławiu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na sztucznej murawie stadionu we Wrocławiu. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Oto składy obu drużyn na dzisiejsze spotkanie:

• Natomiast Górnik Zabrze zdecydowanie gorzej radzi sobie w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Zabrzanie po jedenastu rozegranych meczach zajmują dopiero dwunastą pozycję w tabeli i mają na swoim koncie czternaście punktów. Górnik ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową i jedno spotkanie rozegrane mniej. W ubiegły weekend ekipa z Zabrza zremisowała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:1, a wcześniej przegrała ze słabą Wisłą Kraków 0:1.

• Ślęza Wrocław zajmuje piąte miejsce w tabeli swojej grupy 3. Ligi po czternastu rozegranych meczach. Do liderującego LKS-u Goczałkowice Zdrój traci aż dziewięć punktów, a tylko jedna drużyna awansuje do eWinner 2. Ligi, więc mimo dobrego sezonu, szanse na awans są niewielkie. Ślęza nieoczekiwanie przegrała dwa ostatnie ligowe mecze. W ostatni weekend uległa w meczu wyjazdowym Polonii Bytom 0:2.

• Oba zespoły w tym sezonie rozegrały już po jednym spotkaniu w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Około miesiąc temu Ślęza Wrocław po bardzo emocjonującym meczu ograła drugoligową Chojniczankę Chojnice 3:2, natomiast Górnik Zabrze tego samego dnia ograł Radomiaka Radom 2:0.

• Witamy serdecznie! W meczu 1/16 finałów Fortuna Pucharu Polski trzecioligowa Ślęza Wrocław na własnym stadionie zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Na relację z tego pojedynku zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!