Słodkie Walentynki czyli 13. Bieg Czekoladowy w Poznaniu. Znamy zwycięzców. Zobaczcie zdjęcia!

Za nami 13. edycja Biegu Czekoladowego, który zwany jest także Słodkimi Walentynkami. Impreza odbyła się na bulwarach nadwarciańskich w Poznaniu. Zobaczcie zdjęcia uczestników --->Waldemar Wylegalski
Za nami 13. edycja Biegu Czekoladowego, który zwany jest także Słodkimi Walentynkami. Impreza odbyła się na bulwarach nadwarciańskich w Poznaniu. Bieg na 5 km rozpoczął się przy przystani Posnania. W kategorii mężczyzn zwyciężył Adam Chudzicki, natomiast w kategorii kobiet najlepsza okazała się Sylwia Ciołko. W czasie zawodów odbyła się także rywalizacja strażaków. Zobaczcie zdjęcia uczestników!

Pogoda w ten weekend sprzyja biegaczom w Poznaniu. Nie inaczej było podczas 13. Biegu Czekoladowego - Słodkie Walentynki, który odbył się na bulwarach nadwarciańskich. Biegacze mieli do pokonania 5 kilometrów. Start i meta zawodów mieściły się przy Przystani “Posnania” nad Wartą.

Słodkie Walentynki czyli 13. Bieg Czekoladowy w Poznaniu. Zn...

Zawody wśród mężczyzn wygrał Adam Chudzicki, który uzyskał czas 18 minut 57 sekund. Drugie miejsce zajął Jakub Udała, który wbiegł na metę 44 sekundy później (czas 19 minut 41 sekund). Na trzecim miejscu z czasem 20 minut 22 sekund uplasował się Mariusz Szablewski.

W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się być Sylwia Ciołko, która z wynikiem 20 minut 49 sekund zajęła 1. miejsce w swojej kategorii oraz 4. miejsce w kategorii Open. Na drugim miejscu była Justyna Kuras (22 minuty 4 sekundy), a na trzecim miejscu znalazła się Kinga Gliszczyńska (22 minuty 22 sekundy).

Dodatkowo zostały zorganizowane mistrzostwa strażaków, w których najlepszy okazał się być wspomniany już Jakub Udała.

- Bieg ma wymiar charytatywny. W ubiegłym roku licytowaliśmy numer "1" dla 12-letniego Oliwiera z Poznania, który cierpi na dystrofię mięśniową typu Duchenne’a (zanik mięśni) od urodzenia. Jest to bardzo ciężka choroba postępująca z wiekiem. Koszt rehabilitacji, leków i sprzętu wspomagającego jest duży, a jedyne źródło utrzymania rodziny na ten moment to świadczenia rodzinne i zasiłek

- powiedział w czwartek Przemysław Walewski, główny organizator biegu.

Za nami VII Bieg Walentynkowy, który odbył się nad jeziorem Rusałka w Poznaniu. W zawodach wzięli udział od małych po dużych. Single oraz zakochane pary.

VII Bieg Walentynkowy nad jeziorem Rusałka w Poznaniu za nam...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani