Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Smartwatch z tradycyjnym zegarkiem

Redakcja
Zespół uBirds przygotowuje się już do premiery Unique, która ma się odbyć podczas Targów Zegarków i Biżuterii w Bazylei
Zespół uBirds przygotowuje się już do premiery Unique, która ma się odbyć podczas Targów Zegarków i Biżuterii w Bazylei uBirds
Rynek tradycyjnych zegarków wcale nie musi ucierpieć przez pojawienie się smartwatchów. Autorzy nagrodzonego w poznańskim konkursie startupów projektu znaleźli sposób, aby połączyć klasyczne zegarki z funkcjami smartfona. Już wkrótce planują wziąć rynek szturmem. - Cały pomysł polega na tym, aby w ogóle nie ruszać klasycznych zegarków, ponieważ są zbyt piękne - mówi Paweł Karczewski, współzałożyciel firmy uBirds i współtwórca paska Unique. - Tworzymy pasek, który wygląda identycznie jak przy tradycyjnym zegarku, a cały trik chowamy w środku.

Unique nie różni się od każdego eleganckiego zegarka niczym, tylko mierzy kroki swojego właściciela, ich prędkość, przebyty dystans, spalone kalorie oraz całą dzienną aktywność. W połączeniu z systemem motywacyjnym ma pomóc w dbaniu o kondycję. Jego właściciel otrzymuje też informacje, które zazwyczaj odbiera na smartfonie, a określone gesty pozwolą kontrolować np. przychodzące połączenia lub muzykę.

System opiera się na pasku i wgrywanej na smartfonie aplikacji. Ta przyjemność ma kosztować od 500 dolarów w górę

- Można będzie wgrać np. kartę wstępu do biura lub bilet komunikacji miejskiej, a w przyszłości planujemy wprowadzić płatności zbliżeniowe. Jesteśmy w trakcie rozmów z bankami - opowiada Paweł Karczewski. - Pasek nie pozwoli też zgubić smartfona. Gdy wyjdziemy bez telefonu, Unique będzie nam o nim przypominał.

System opiera się na wgrywanej na telefonie aplikacji, która działa na systemach iOS oraz Android i jest wspierane przez Bluetooth. Na stronie internetowej firmy znajduje się kreator, dzięki któremu każdy klient może wybrać m.in. kolor skóry oraz szczegóły dotyczące wyglądu paska. Taka przyjemność ma kosztować od 500 dolarów w górę.

Aktualnie uBirds współpracuje wciąż z Politechniką Poznańską nad dalszymi udoskonaleniami swojego projektu. Natomiast Poznański Park Naukowo-Technologiczny zainwestował w nich w ramach kapitału zalążkowego.

**Czytaj też: 

Własny start-up? Dobry pomysł to tylko połowa sukcesu

oraz 

Easy City, czyli miasto dostępne dla każdego

**

- Szukamy wciąż inwestorów oraz pracujemy nad zwężeniem paska. Teraz mierzy 2,4 centymetra - mówi Paweł Karczewski. - Chcemy wejść na rynek w pierwszym kwartale 2016 roku, planujemy premierę podczas Targów Zegarków i Biżuterii w Bazylei.

Po wprowadzeniu na rynek obsługująca pasek aplikacja ma być rozbudowywana. W dalszej perspektywie ma m.in. pozwalać na logowanie się bez wpisywania haseł. 

[

Wróć na stronę "Głosu Wielkopolskiego".

](http://www.gloswielkopolski.pl)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski