Smektała i Drabik powalczą o medale IMŚJ

TS
Bartosz Smektała
Bartosz Smektała Adrian Wykrota
Na torach w Pocking, Pardubicach oraz Manchesterze odbyły się eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Awans do turniejów finałowych wywalczyli sobie w nich Bartosz Smektała z Fogo Unii oraz Maksym Drabik z Betard Sparty.

Ten drugi w kapitalnym stylu, z kompletem punktów na koncie, wygrał piątkowe zawody w Pardubicach. Smektała zajął natomiast drugie miejsce w Pocking. Leszczynianin musiał tam uznać wyższość tylko Maxa Fricke. W Niemczech sporego pecha miał Krystian Pieszczek, który w jednym z wyścigów został wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut i zajął dopiero szóstą lokatę. A, że awans dawało miejsce w czołowej czwórce, to zielonogórzanina zabraknie w walce o medale.

Podobnie jak Pawła Przedpełskiego oraz Marcina Nowaka, którzy przepadli w Manchesterze. W Anglii, z powodu obfitych opadów deszczu, zawody zakończono po trzech seriach wyścigów. W tych trudnych warunkach doskonale radził sobie Dimitri Berge. Awans Francuza do turniejów finałowych jest na pewno sporą niespodzianką. Tak jak i to, że w eliminacjach oprócz biało-czerwonych odpadli także m.in. Brady Kurtz czy Robert Lambert.

Warto jednak dodać, że organizatorzy IMŚJ mają jeszcze do rozdysponowania trzy stałe dzikie karty. Walka o tytuł mistrza świata juniorów rozpocznie się 18 czerwca na torze w King’s Lynn. Następne dwa turnieje finałowe odbędą się w Pardubicach i Gdańsku.

Pardubice: 1. Maksym Drabik (Polska) 15 (3,3,3,3,3), 2. Wiktor Kułakow (Rosja) 13 (3,3,1,3,3), 3. Patrick Hansen (Dania) 12+3 (2,3,3,2,2), 4. Adam Ellis (Wielka Brytania) 12+2 (3,2,3,2,2), 5. Joel Andersson (Szwecja) 10 (1,3,2,1,3) ...8. Wiktor Trofimow (Ukraina) 9 (2,2,2,1,2).