Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

SMS-owe ostrzeżenia o zagrożeniach w Poznaniu: Można się rejestrować

SAGA
SMS-owe ostrzeżenia o zagrożeniach dla poznaniaków: Można się rejestrować
SMS-owe ostrzeżenia o zagrożeniach dla poznaniaków: Można się rejestrować archiwum Polskapresse/zdjęcie ilustracyjne
Po przerwie związanej ze zmianą operatora mieszkańcy ponownie mogą się rejestrować w systemie SMS-owych ostrzeżeń o zagrożeniach.

Wichura. Ulewa. Powódź. Konieczność ewakuacji. O tego rodzaju zagrożeniach może się dowiedzieć każdy poznaniak zarejestrowany w systemie. Od 1012 roku do końca 2013 roku zarejestrowało się w nim ponad 11,5 tys. osób. Na początku tego roku rejestrować się nie było można – w związku ze zmianą operatora.

Mieszkańcy, którzy już wcześniej byli w systemie, od końca grudnia otrzymywali sms-y z prośbą o ponowną aktywację w systemie. Ci, którzy chcieli się zarejestrować – mają taką możliwość dopiero teraz. Można to zrobić na dwa sposoby: wysyłając sms-a albo przez internet. W każdym przypadku należy podać kod osiedla, którego mają dotyczyć ostrzeżenia. Dzięki temu informacje kierowane są do mieszkańców dzielnic najbardziej narażonych na groźne zjawiska. W 2013 roku wysłano 15 takich komunikatów.

Co zrobić, aby otrzymywać ostrzeżenia SMS w Poznaniu?

Można wysłać na numer 4007 SMS-a z kodem osiedla (jeśli nie wiemy, jak nazywa się osiedle, dla którego informacje nas interesują, można to sprawdzić na stronie internetowej www.poznan.pl/plan). Tam również znajduje się wyszukiwarka osiedli (wystarczy wpisać nazwę ulicy).

Kody osiedli potrzebne do zarejestrowania się w systemie o zagrożeniach - POBIERZ PLIK

Do rejestracji można też skorzystać z komputera z dostępem do internetu. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej poznan.serwersms.pl (można się tam dostać również ze strony poznan.pl). Wystarczy wpisać numer telefonu i zaznaczyć osiedle, a następnie wpisać kod, który zostanie wysłany na numer telefonu, na który chcemy otrzymywać informacje.
W każdej chwili (w podobny sposób) można zrezygnować z usługi.

Na razie miasto nie planuje przesyłać sms-ów z informacjami o planowanych remontach dróg czy wydarzeniach kulturalnych itd. (na niewielką liczbę przesyłanych komunikatów skarży się część użytkowników).

– W Poznaniu takich wydarzeń jest za dużo – tłumaczy Wojciech Pelc, kierownik Oddziału Serwisów Informacyjnych w Urzędzie Miasta Poznania. Jak mówi, niewykluczone jednak, że w przyszłości system będzie można rozbudować o informacje i poważniejszych utrudnieniach komunikacyjnych.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski