Sokół Kleczew lepszy od Lecha rezerw w meczu kolejki trzeciej ligi. Warta Poznań nadal liderem

Po 23. kolejce w kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarskiej trzeciej lidze liderem pozostała Warta Poznań, która we Wrześni nadspodziewanie łatwo wygrała 4:1 z broniącą się przed spadkiem Victorią. W najciekawszym spotkaniu kolejki wicelider Sokół Kleczew pokonał u siebie trzeciego w tabeli Lecha II Poznań 1:0 i nadal traci do Warty jeden punkt. W Kleczewie przerwana została seria zwycięstw rezerw Kolejorza. W sobotę podopieczni trenera Patryka Kniata zeszli z boiska pokonani po 13 wygranych z rzędu, licząc spotkania sparingowe w okresie przygotowawczym, dwa mecze Pucharu Polski oraz cztery mecze ligowe. Od soboty najwyższym jak dotąd zwycięstwo w sezonie legitymuje się Unia Swarzędz, która na wyjeździe rozgromiła Tarnovię Tarnowo Podgórne aż 8:1.

Przerwana seria
W hicie 23. kolejki Sokół Kleczew pokonał rezerwy Kolejorza 1:0. Jedyną bramkę kleczewianie zdobyli w 80. minucie po strzale Arkadiusza Bajerskiego.

–To był dobry, wyrównany mecz, w którym szanse na zwycięstwo miały oba zespoły. My nie wykorzystaliśmy dwóch dogodnych okazji w pierwszej, i również dwóch w drugiej połowie. To się zemściło. Rywale okazali się skuteczniejsi, wykorzystali jedną ze swoich okazji i wygrali. Seria naszych zwycięstw kiedyś musiała się skończyć. Trzeba pogodzić się z porażką i walczyć dalej – stwierdził trener Partryk Kniat, który ty razem miał do dyspozycji czterech zawodników kadry pierwszego zespołu Lecha.

Lider zdecydowanie lepszy

We Wrześni nie było niespodzianki. Walcząca o wydostanie się ze strefy spadkowej Victoria wyraźnie uległa prowadzącej w tabeli Warcie Poznań 1:4. Zieloni od początku przejęli inicjatywę i już po 21 minutach spotkanie było rozstrzygnięte. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Łukasz Spławski. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa kontrolowali wydarzenia na murawie, a po przerwie bramkarz Victorii jeszcze dwa razy wyjmował piłkę z siatki. Gospodarze dopiero przy wyniku 0:4, na cztery minuty przed końcem zdołali za sprawą Szymona Krawczyńskiego zdobyć honorowego gola.

– Nasza dominacja była niepodważalna. Porażka 1:4 to najniższy wymiar kary, jaki mógł spotkać gospodarzy. Gdybyśmy wykorzystali jeszcze choćby część dogodnych sytuacji do zdobycia bramek, wynik byłby zdecydowanie wyższy. Szkoda zmarnowanych okazji, ale cieszymy się z pewnego zwycięstwa – powiedział Tomasz Bekas, trener Warty.

"Rozstrzelany" beniaminek

W spotkaniu istotnym dla dolnej części tabeli i rywalizacji o uniknięcie degradacji Unia Swarzędz rozgromiła na wyjeździe Tarnovię Tarnowo Podgórne 8:1. Pięć bramek dla gości ze Swarzędza zdobył Mateusz Molewski, który z dorobkiem 17 goli objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Swój strzelecki popis piłkarz Unii rozpoczął w 14. minucie, a zakończył w minucie 69. W pierwszej połowie Mateusz Molewski w niespełna kwadrans skompletował klasycznego hat tricka.

Drużynę trenera Marcina Drajera należy pochwalić także za to, że do końca starała się wygrać jak najwyżej, w samej końcówce uzyskując jeszcze dwa gole. Unia plasująca się tuż nad strefą spadkową zdobyła punkty bardzo potrzebne w walce o utrzymanie. Natomiast sytuacja beniaminka z Tarnowa Podgórnego staje się coraz bardziej beznadziejna. Do bezpiecznej Unii Swarzędz tarnowianie tracą już 13 punktów.

23. kolejka trzeciej ligi
Victoria Września – Warta Poznań 1:4 (0:2). Bramki:
0:1 Łukasz Spławski (12), 0:2 Spławski (21), 0:3 Artur Marciniak (54), 0:4 Wojciech Onsorge (72), 1:4 Szymon Krawczyński (86).

Sokół Kleczew – Lech II Poznań 1:0 (0:0). Bramka: Arkadiusz Bajerski (80).

Unia Solec Kujawski – Wda Świecie 0:1 (0:1). Bramka: Sergiusz Kot (17).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Unia Swarzędz 1:8 (1:3). Bramki:
0:1 Mateusz Molewski (14), 0:2 Molewski (18), 0:3 Molewski (28), 1:3 Zbigniew Zakrzewski (45. karny), 1:4 Molewski (47. karny), 1:5 Molewski (69), 1:6 Maciej Skrzypczak (74), 1:7 Mateusz Świergiel (88), 1:8 Krystian Antczak (89).

Nielba Wągrowiec – Sparta Brodnica 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 Patryk Polak (65), 2:0 Adrian Marchel (74), 2:1 Damian Kupisz (85).

Polonia Środa Wielkopolska – Centra Ostrów Wielkopolski 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 Krzysztof Bartoszak (13), 2:0 Bartoszak (29), 3:0 Adrian Olczyk (71), 4:0 Olczyk (90).

Włocłavia Włocławek – Chełminianka Chełmno 1:0 (0:0). Bramka: Arkadiusz Suchomski (60).

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Pogoń Mogilno 0:1 (0:0). Bramka: Emile Thiakane (86).

Start Warlubie – Jarota Jarocin 1:1 (1:1). Bramki: 1:0 Michał Zarembski (24), 1:1 Łukasz Białożyt (32).