Sokół Kleczew wygrał z rezerwami Lecha i jest bardzo blisko baraży o awans do drugiej ligi

Sokół Kleczew jest coraz bliżej pierwszego miejsca w trzeciej lidze, które uprawnia do udziału w barażach o awans do zreformowanej liczącej 18 zespołów drugiej ligi. W zaległym meczu 28. kolejki Sokół pokonał na stadionie w Kleczewie występującego formalnie w roli gospodarza Lecha II Poznań 1:0 (1:0) i na cztery kolejki przed końcem zmagań ma osiem punktów przewagi nad Unią Solec Kujawski i Startem Warlubie.

Rezerwy Kolejorza tracą już do kleczewian 11 punktów i o barażach mogą w tym sezonie zapomnieć. Jedyną bramkę zdobył w 12. minucie Norbert Grzelak.

– Wygraliśmy zasłużenie. Częściej przy piłce byli lechici, ale to my stworzyliśmy 5-6 okazji do zdobycia goli, a rywale tylko jedną – powiedział trener Sokoła Tomasz Mazurkiewicz.

Poznaniacy kończyli mecz w dziesięciu, bo czerwoną kartkę w 80. minucie za faul na wychodzącym na czystą pozycje Grzelaku obejrzał Mariusz Woźniak.