Sokół Kleczew zdobył piłkarski Puchar Polski. Konieczna była dogrywka, a potem też rzuty karne

Sokół Kleczew zdobył piłkarski Puchar Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W rozegranym na Stadionie Miejskim w Kleczewie spotkaniu finałowym piłkarze Sokoła pokonali po rzutach karnych Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski 6:5. Mimo dogrywki mecz zakończył się remisem 2:2.

Kleczewianie po niespełna 30 minutach prowadzili już 2:0 i nic nie zapowiadało dramatycznej rywalizacji. Prosty błąd defensywy, czerwona kartka dla bramkarza Sokoła Bartosza Pawłowskiego, rzut karny i kontaktowy gol dla ostrowian zmieniły jednak obraz meczu. Grający w osłabionym składzie podopieczni Tomasza Mazurkiewicza, których raz przed utratą bramki uratował słupek, długo utrzymywali korzystny rezultat, ale dziesięć minut przed końcem Ostrovia zdołała jednak doprowadzić do remisu.

Zmagania przeciągnęły się więc na dogrywkę, a następnie na rzuty karne. W nich nieco skuteczniejsi okazali się kleczewianie i to oni cieszyli się z sukcesu. Dwie jedenastki obronił rezerwowy bramkarz Sokoła Adam Kwiatkowski.
- Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Choć graliśmy w dziesiątkę, stworzyliśmy więcej sytuacji do zdobycia bramek. Przy lepszej skuteczności, nawet w osłabieniu, mogliśmy rozstrzygnąć mecz w regulaminowym czasie - stwierdził trener Tomasz Mazurkiewicz.

Trofeum kapitanowi kleczewskiej drużyny wręczył prezes WZPN Stefan Antkowiak.

Sokół Kleczew reprezentować będzie Wielkopolskę w pucharowych rozgrywkach na szczeblu centralnym i na początek, w rundzie przedwstępnej 13 lipca podejmie Wisłę Płock, beniaminka pierwszej ligi.

W środę rozegrano również pierwszy mecz barażowy o awans do czwartej ligi wielkopolskiej (grupa północna). Na boisku w Popowie Iskra Szydłowo (OZPN Piła) pokonała Kotwicę Kórnik (strefa poznańska) 3:0. W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się piłkarze Iskry wygrywając 4:1.

Także w środę odbył się pierwszy mecz finałowy Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, w którym Górnik Konin zremisował z Lechem II Poznań 1:1 (0:1). Rewanż 26 czerwca o godzinie 16 w Poznaniu, na boisku przy Cytadeli.

Finał okręgowego Pucharu Polski, Kleczew,19 czerwca 2013
Sokół Kleczew - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:2 (2:2, 2:1), karne 6:5

Bramki: 1:0 Antosik (19), 2:0 Bajerski (27), 2:1 Szepeta (34. karny), 2:2 D. Kaczmarek (80).

Sokół: Pawłowski czk _ Goliński, Pingot, Augustyniak, Jędras, Bajerski (78. Rutkowski), Lisiecki, Śmiałek (66. Krzyżanowski), Kurminowski (35. A. Kwiatkowski), Dębowski, Antosik.

Ostrovia 1909: J. Reyer - Świtała, Rusek, D. Kaczmarek (100. Gąszczak), Szczepański, Szepeta, Michalski, Cierniewski, Szymanowski, Majer (50. Stawiński), Kempiński (88. Chojnacki).

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!