Sokół liderem trzeciej ligi, ale jeszcze nie mistrzem jesieni

MAC, LUMAR
Sokół Kleczew liderem trzeciej ligi
Sokół Kleczew liderem trzeciej ligi sokol.kleczew.pl
17. kolejka zakończyła jesienną rundę rozgrywek grupie II piłkarskiej trzeciej ligi, ale pozostał jeszcze zaplanowany na 4 grudnia zaległy mecz 10. kolejki Bałtyk Gdynia - Elana Toruń i właśnie ten pojedynek zadecyduje, który z zespołów spędzi zimową przerwę w fotelu lidera.

Na razie na czoło tabeli powrócił Sokół Kleczew, który o jeden punkt wyprzedza Gwardię Koszalin i Lecha II Poznań, o dwa KKS Włókniarza 1925 Kalisz oraz o trzy Bałtyk i Elanę. Jeśli 4 grudnia na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni wygra Elana, to drużyna z Grodu Kopernika zostanie mistrzem jesieni, bo zrówna się punktami z Sokołem, a bezpośredni mecz obu zespołów w Kleczewie 4:1 wygrali torunianie. Każde inne rozstrzygnięcie sprawi, że mistrzem jesieni zostanie Sokół. Nawet wygrana Bałtyku nie zepchnie kleczewian z pierwszej pozycji, bo bezpośrednie spotkanie z Bałtykiem Sokół wygrał u siebie 2:1.

W sobotę pozycję lidera stracił KKS Włókniarz1925 Kalisz, który w derbach regionu niespodziewanie przegrał u siebie z walczącym o wydostanie się ze strefy spadkowej Górnikiem Konin 0:1 (0:1) po bramce Piotra Radoszewskiego w 40. minucie.

Najefektowniejsze zwycięstwo odniósł w 17. kolejce Lech II Poznań, który we Wronkach wysoko pokonał Vinetę Wolin 4:0 (1:0). Bramki zdobyli: Kamil Jóźwiak 2 (26, 90), Niklas Zulciak (50) oraz Paweł Tomczyk (90)

Sokół Kleczew zgodnie z oczekiwaniami wywalczył komplet punktów przed własną widownią, wygrywając z najsłabszym zespołem rozgrywek Leśnikiem Manowo 3:1 (2:1). Bramki dla Sokoła uzyskali Łukasz Cichos (7, 76) i Przemysław Kędziora (25). Honorowego gola dla Leśnika strzelił Yuki Nernoto (35).

Jarota Jarocin przed własną widownią bezbramkowo zremisował z Elaną Toruń 0:0, natomiast Polonia Środa Wielkopolska nadspodziewanie gładko przegrała wyjazdowe spotkanie z KS Chwaszczyno 0:3 (0:2). „Katem” Polonii okazał się Maksymilian Hebel, zdobywając bramki w 14., 26. oraz 75. minucie.

Pozostałe wyniki: Pogoń II Szczecin – Świt Skolwin 1:1 (0:0), Wda Świecie – Chemik Bydgoszcz 2:2 (1:1), Gwardia Koszalin – Bałtyk Gdynia 1:1 (0:1), GKS Przodkowo – Pogoń Lębork1:1 (0:0).

Klasyfikację strzelców z 14 golami na koncie otwiera Łukasz Stasiak (GKS Przodkowo).