sportowy24
  Sokół Pniewy - Huragan Pobiedziska: Patryk Janeczek...

  Sokół Pniewy - Huragan Pobiedziska: Patryk Janeczek zdyskwalifikowany na 9 miesięcy po brutalnym faulu i połamaniu nogi podczas meczu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Patryk Janeczek, zawodnik Sokoła Pniewy, został zdyskwalifikowany na dziewięć miesięcy za brutalny faul na Marcinie Jackowiaku podczas meczu towarzyskiego. Z powodu faulu noga Marcina została połamana w dwóch miejscach, a on sam musiał przejść operację.
  Sokół Pniewy - Huragan Pobiedziska: Patryk Janeczek zdyskwalifikowany na 9 miesięcy po brutalnym faulu i połamaniu nogi podczas meczu

  ©Huragan Pobiedziska

  Do brutalnego faulu doszło podczas meczu towarzyskiego, który odbył się 3 lutego. Sokół Pniewy spotkał się wtedy z Huraganem Pobiedziska, w barwach którego występuje Marcin Jackowiak.

  Czytaj też: Huragan Pobiedziska - Sokół Pniewy. Brutalny faul w meczu towarzyskim. Patryk Janeczek połamał nogę Marcina Jackowiaka. Chcą ukarać sprawcę

  – Po ich rzucie rożnym poszła nasza kontra. Marcin przyjął kierunkowo piłkę, nie zdążył się jednak obrócić, bo Patryk z całym impetem „wjechał” mu nogami od tyłu na nogę postawną. Uderzył go w łydkę i połamał mu kość w dwóch miejscach. Trzask był ogromny – opowiadał nam Grzegorz Krawczyk, prezes Huraganu Pobiedziska.

  Do sprawy na Twitterze odniósł się także Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, który zadeklarował, że dla takich zachowań na boisku nie będzie tolerancji. Z kolei w czwartek, 21 lutego faulem Patryka Janeczka zajął się także Wydział Dyscypliny Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, który podjął decyzję o dyskwalifikacji gracza Sokoła Pniewy na dziewięć miesięcy.

  Zobacz też: Huragan Pobiedziska - Sokół Pniewy: Brutalny faul w meczu towarzyskim. Patryk Janeczek zabiera głos i przeprasza za złamanie nogi rywalowi

  – Kara biegnie od dnia 21 lutego 2019 roku i ma rygor natychmiastowej wykonalności – informuje Piotr Hajduk, przewodniczący wydziału dyscypliny Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

  Sam Marcin Jackowiak był obecny na posiedzeniu dyscyplinarnym. Po tym, jak przeszedł operację lewej nogi, do której wstawiono mu druty oraz śruby, teraz czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Przedstawiciele klubu utworzyli też zrzutkę, do której mogą się przyłączać wszyscy, którzy chcieliby pomóc Marcinowi. Planowane jest zebranie 12 tys. zł. Na razie udało się uzbierać niespełna 5 tys., a do zakończenia zbiórki pozostało niespełna 40 dni.

  Zbiórka na leczenie Marcina dostępna jest na stronie tym miejscu

  Sprawdź też: Huragan Pobiedziska: Marcin Jackowiak zbiera na rehabilitację po brutalnym złamaniu nogi w trakcie meczu

  Zobacz też:

  POLECAMY:
  Wokół Bułgarskiej - zobacz najnowszy odcinek magazynu o Lechu Poznań


  Komentarze (2)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dożywotnio

  Odstawić od sportu (gość)

  Takiego "piłkarza" należy odstawić od sportu dożywotnio !!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Proszę o pomoc..

  Andrzej66 (gość)

  bardzo proszę o pomoc

  pomagam.pl/andrzejkulis

  Aktualności sportowe

  Najnowsze tweety