Sonia Pijanowska z Energetyka zdobyła cztery medale, w tym trzy złote na mistrzostwach Polski

LUMAR
Sonia Pijanowska z Energetyka Poznań
Sonia Pijanowska z Energetyka Poznań Archiwum Energetyk
W Dziwnowie indywidualne mistrzostwa Polski juniorek w gimnastyce artystycznej. W gronie 42 zawodniczek z 13 klubów bardzo dobrze spisała się Sonia Pijanowska z poznańskiego Energetyka, która w wieloboju zajęła drugie miejsce. Poznanianka walkę złoto przegrała zaledwie o 0,1 punktu z Natalią Kozioł z SGA Gdynia. Trzecie miejsce zajęła Angela Kosulieva, także z SGA Gdynia

Sonia Pijanowska z Energetyka oprócz srebra zdobyła w Dziwnowie też trzy złote medale, wygrywając układy z obręczą, piłką i wstążką. W ćwiczeniach z maczugami była czwarta. Sonia Pijanowska trenuje w Energetyku pod kierunkiem Lucyny Dyszkiewicz, z którą współpracują Lena Lewandowska i Karolina Włodarczyk oraz choreografka Lucyna Kościelak.

Medale zdobyte przez Sonię Pijanowską w Dziwnowie są kontynuacją bardzo dobrej passy zawodniczek Energetyka Poznań w 2013 roku. Wcześniej w kategorii juniorek młodszych (do 12 lat) tytuł mistrzyni ogólnopolskiej olimpiady młodzieży zdobyła Barbara Ziółkowska. Oprócz złota w wieloboju wywalczyła złoty madal w układzie z maczugami, a w układzie z obręczą także wywalczyła brąz.

Natomiast w finale układu ze skakanką brązowy medal zdobyła Joanna Siekańska.

Gimnastyczki.Energetyka do zawodów przygotowała trener koordynator Lucyna Dyszkiewicz, choreograf Lucyna Kościelak oraz trenerki współpracujące Lena Lewandowska i Karolina Włodarczyk.