Sparingi trzecioligowców: Marcin Kikut wraca do Poznania, ale nie do Lecha, tylko do Warty!

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Już tylko niespełna dwa tygodnie pozostały do inauguracji rozgrywek kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi piłkarskiej. W miniony weekend niemal wszystkie zespoły rozgrywały jeszcze spotkania sparingowe.

Coraz wyższą formę prezentują piłkarze poznańskiej Warty. Poznańscy zieloni w sobotę odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w okresie przygotowawczym wygrywając w Sierakowie z Gwardią Koszalin 2:1. Bramki dla Warty zdobyli Adrian Laskowski (1) oraz Miłosz Brylewski (15) - Cieszy mnie, że zespół gra coraz lepiej. Sobotni sparing uważam za bardzo pożyteczny. Gwardia była wymagającym rywalem. W grze mojego zespołu nadal szwankuje skuteczność. Tym razem dogodnych sytuacji strzeleckich moi podopieczni nie zmarnowali wprawdzie aż tylu jak w spotkaniach wcześniejszych, ale i tak grali mało skutecznie - ocenił trener Warty Tomasz Bekas.

W drugiej połowie w zespole Warty zagrał były zawodnik, między innymi Lecha Poznań Marcin Kikut - Widać, że ma jeszcze zaległości treningowe, ale mam nadzieję, że zostanie naszym zawodnikiem i będzie silnym punktem drużyny. Już w sobotę pokazał, że takie oczekiwania nie są na wyrost - powiedział trener Tomasz Bekas.
Ostatni mecz sparingowy przd rozpoczęciem nowego sezonu Warta rozega w sobotę 1 sierpnia o godzinie 11 w Gostyniu z tamtejszą Kanią.

Dopiero pierwszy sparing mają natomiast za zobą piłkarze Lecha II. W pierwszym meczu pod wodzą trenera Ivana Djurdjevicia rezerwy Kolejorza pokonały we Wronkach występującą w IV lidze Wartę Międzychód 6:0 (4:0). Trzy bramki strzelił Niklas Zulciak, po jednej Damian Roszczyk, testowany Kacper Wasilewski oraz Marcin Gawron. - Mam bardzo młodą drużynę, której średnia wieku to tylko 18 lat. Moim zdaniem zespół ma duże możliwiści. Z tego co zaprezentowaliśmy w sobotę jestem bardzo zadowolony Na tle czwartoligowca zaprezentowaliśmy niezłą jakość gry. Szczególnie cieszy mnie, że skutecznie graliśmy pressingiem - ocenił nowy szkoleniowiec rezerw Lecha.

Kolejnym sprawdzianem formy podopiecznych Ivana Djurdjevicia będzie środowy mecz wyjazdowy z Formacją 2000 Port Mostki (godz. 16).

Wciąż kompletem zwycięstw w okresie przygotowawczym legitymuje się Sokół Kleczew. Tym razem podopieczni trenera Adama Topolskiego wysoko pokonali poprzedni zespół szkoleniowca Victorię Września 5:0 (2:0). Prowadzenie dla Sokoła zdobył w 15 minucie pozyskany z Pogoni Mogilno Senegalczyk Emile Trakane, a następne bramki zdobyli: Jakub Dębowski (41), Alan Kujawa (56), Łukasz Cichos (63) oraz Sebastian Śmiałek (86). Na zakończenie przygotowań kleczewianie w piątek o 18 zmierzą sie z SKP Słupca (IV liga).

Ostre strzelanie w sobotnim meczu z czwartoligowym zespołem Victorii Ostrzeszów urządzili sobie piłkarze Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski.wygrywając 7:0 (5:0). Bramki zdobyli: Grzegorz Wachowiak 4 (16,30,32,40), Konrad Rusek (44), Karol Krystek (47), oraz Damian Błaszczyk (75). Ostrowscy biało-czerwoni mogli wygrać jeszcze wyżej, ale szczególnie w drugiej połowie brakło im skuteczności - w słupek trafił Patryk Adamski.zaś Patryk Perz posłał piłkę nad poprzeczką. W drużynie gości największe zagrożenie dla bramki Ostrovii stwarzał Maciej Stawiński. W 33 minucie dobrze po jego strzale interweniował Mateusz Wronecki, a w drugiej połowie gracz ostrzeszowskiej drużyny trafił piłką w słupek. Dodać warto, że z zespołem trenera Piotra Konstanciaka nie trenują już Michał Janoś i Jakub Jędrzejak, którzy trafią do innych klubów.
W sobotę grał również drugi z ostrowskich trzeciologowców - Centra. Drużyna trenera Marka Wojtasiaka bezbramkowo zremisowała przed własną widownią z LZS Głuszyna.

Niespodzianką zakończył się mecz w Wągrowcu, gdzie Nielba przegrała z Lubuszaninem Trzcianka 0:2 (0:1). - Był to pożyteczny sparing dla mojego zespołu. Z porażki musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski. - stwierdził trener żółto-czarnych, Łukasz Mendel. W środę nielbiści w następnym sparingu zagrają z Huraganem Pobiedziska (godz.18).

W konfrontacji dwóch wielkopolskich trzecioligowców Polonia Środa Wielkopolska przegrała w sobotę w Jarocinie z Jarotą Jarocin 0:1 (0:0). Jedyną bramkę zdobył w 64 minucie Jacek Pacyński.

Z kolei beniaminek III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Pelikan Niechanowo w czwartym spotkaniu sparingowym doznał nieznaczniej porażki przegrywając1:2 (1:1) w Mostkach z tamtejszą Formacją Port 2000, mistrzem III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Bramki: Szymon Izydorczyk (43) - dla Pelikana, Krzysztof Sikora (45), Dawid Juchacz (85) - dla Formacji. Gospodarze pokonali Pelikana, a w środę zagrają z Lechem II.

Natomiast drugi z wielkopolskich beniaminków III ligi KKS 1925 Kalisz juz w piątek wysoko pokonal byłego trzecioligowca Tarnovię Tarnowo Podgórne 6:0 (2:0).