Sparingi trzecioligowców. Porażka piłkarzy Warty Poznań, zwycięstwo KKS 1925 Kalisz

Piłkarze Warty Poznań mają za sobą już trzecie spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. We wtorek zieloni przegrali 0:1 w Jarocinie z przebywającym tam na zgrupowaniu pierwszoligowym Stomilem Olsztyn. Jedyną bramkę strzelił w 72. minucie Łukasz Suchocki.

– W pierwszej połowie stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, które powinniśmy wykorzystać. W konfrontacji z bardziej doświadczonym rywalem, grającym dwie klasy rozgrywkowe wyżej, brak skuteczności się zemścił. Zmiany, jakich dokonałem po przerwie, obniżyły poziom gry mojego zespołu – powiedział nam Tomasz Bekas, szkoleniowiec Warty, który dał szansę gry 16 zawodnikom.

Następny sparing Warta rozegra w czwartek o 11 w Opalenicy z zespołem Formacja Port Mostki. Z kolei w sobotę rywalem zielonych będzie Jarota Jarocin.

Tymczasem przygotowujący się do sobotniego meczu rundy wstępnej Pucharu Polski z drugoligową Wisłą Puławy (godz. 19.25 na stadionie przy ul. Łódzkiej) piłkarze KKS 1925 Kalisz drugie spotkanie sparingowe rozegrali w poniedziałek wieczorem. Podopieczni trenera Krzysztofa Pawlaka bez problemów wysoko pokonali w Kaliszu dziewiątą drużynę kaliskiej klasy okręgowej KS Opatówek 7:0 (3:0). Bramki zdobyli: Beniamin Trzepacz (15), Tobiasz Kupczyk (29. karny), Remigiusz Malicki (39), Iwelin Kostow (56), Stajko Stojczew (71, 80) oraz Konrad Chojnacki (87).

W środę o godz. 17.30 Nielba w Wągrowcu zmierzy się z Unią Solec Kujawski. O tej samej porze Centra Ostrów Wielkopolski zagra u siebie z czwartoligową Victorią Ostrzeszów.