Sparingowa wygrana Warty

JAC
Piłkarze poznańskiej Warty pokonali w meczu sparingowym cypryjski zespół AEL Limassol 2:1 (1:1) Fot. Grzegorz Dembiński
Piłkarze poznańskiej Warty pokonali w meczu sparingowym cypryjski zespół AEL Limassol 2:1 (1:1). Dla zielonych był to z pewnością dobry sprawdzian przed kolejnym pojedynkiem w I lidze z Polonią Bytom na wyjeździe w najbliższą niedzielę 31 lipca.

Mecz w Grodzisku Wielkopolskim rozpoczął się dla podopiecznych trenera Czesława Jakołcewicza źle, bo rywale zdobyli prowadzenie już w 4. minucie. Potem jednak poznaniacy uporządkowali grę i z minuty na minuty kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Krótko przed zakończeniem pierwszej połowy wyrównującego gola zdobył Michał Goliński, strzelając z 14 metrów z półobrotu do siatki. Zwycięskiego gola dla Warty zdobył z bliska w 72. minucie Tomasz Foszmańczyk, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Rafała Kosznika.

Warta Poznań - AEL Limassol 2:1 (1:1)
bramki dla Warty: Michał Goliński (43), Tomasz Foszmańczyk (72).
Warta grała w składzie: Sobański - Wichtowski (85. Jóźwiak), Sobieraj, Laskowski, Zawadzki (65. Kosznik) - Iwanicki, (70. Białożyt), F. Marciniak, (70. Foszmańczyk) Goliński, Scherfchen (70. A. Marciniak), Ciarkowski (65. Ujek) - Gajtkowski (76. Karić)