Sport: Grunwald bliżej obrony tytułu

Hokeiści na trawie poznańskiego Grunwaldu zrobili duży krok do obrony tytułu mistrza Polski. Wojskowi w pierwszym meczu finałowym pokonali w piątek w Toruniu Pomorzanina 6:1 (4:1).

Rok wzruszeń w sporcie- zobacz

W sobotę w Poznaniu drugi mecz obu drużyn. Jeśli Grunwald wygra po raz drugi, zostanie mistrzem Polski w sezonie 2010/2011. Jeśli zwyciężą torunianie, wtedy w niedziele w Poznaniu, decydujące spotkanie o tytuł.

Mecz w Toruniu jedynie na początku wydawał się być wyrównany. Pomorzanin wykorzystał bowiem już w 7. minucie pierwszy krótki róg i objął prowadzenie 1:0.

Jednak wojskowi wyrównali dziesięć minut później po udanej akcji, a w końcówce pierwszej połowy pozbawili gospodarzy wszelkich złudzeń. Najpierw wykorzystali piąty z krótkich rogów. Kilkadziesiąt sekund później zdobyli trzeciego gola, a tuż przed końcem tej części gry, Tomasz Choczaj zdobył bramkę "do szatni".

W drugiej części torunianie nie mieli argumentów na spokojnie grających poznaniaków. Z kolei wojskowi zdobyli jeszcze dwa następne gole i pewnie wygrali 6:1.

Odbył się też pierwszy mecz o brązowy medal, w którym Warta Poznań pokonała Start Gniezno 5:3 (3:1). W sobotę w Gnieźnie drugie spotkanie obu drużyn. Jeśli wygrają zieloni, to oni wywalczą trzecie miejsce. Jeśli zwycięży Start, wtedy w niedzielę w Gnieźnie decydujące spotkanie.

Pierwszy mecz finałowy
Pomorzanin Toruń - Grunwald Poznań 1:6 (1:4)
bramki: M. Nowakowski (7-kr) - W. Rataj 2 (43, 59), M. Strykowski (17), T. Dutkiewicz (32-kr), P. Petrykowski (33), T. Choczaj (35).

Pierwszy mecz o brązowy medal
Warta Poznań - Start Gniezno 5:3 (3:1)
bramki: M. walkowiak 3 (33-k, 57, 66-k), T. wachowiak 2 (22-kr, 35-kr) - M. Grotowski 2 (6, 49), M. Wejerowski (45).