Sposób na bezpieczne wakacje – podróżuj kamperem!

Materiał informacyjny Idea Getin Leasing SA
Udostępnij:
Jak szacuje Polska Grupa Caravaningowa (PGC), w naszym kraju zarejestrowanych jest już ponad 21 tys. kamperów, a liczba campingów i obiektów świadczących usługi campingowe wynosi ok. 450. I co roku liczby te rosną, gdyż Polacy pokochali bezpieczny i niezależny sposób podróżowania. Coraz częściej kampery są finansowane także leasingiem, informuje z kolei Idea Getin Leasing. To firma, która w swojej ofercie posiada tego typu propozycje dla klientów.

Przed tegorocznym sezonem wakacyjnym warto rozważyć zakup kampera. To bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych podróży, szczególnie w sytuacji ograniczonych możliwości wyjazdów zagranicznych czy lotów samolotem. Nowoczesne samochody kempingowe zapewniają nie tylko wygodny transport, ale także miejsce do spania, przygotowywania posiłków, pracy zdalnej czy codziennej toalety. Dodatkową zaletą kampera jest niezależność – to pasażerowie decydują o tempie i kierunku podróży, a także miejscu, gdzie np. spędzą kolejną noc. Dzięki panelom solarnym produkującym energię ze słońca, dużym zbiornikom na wodę, termoizolacji czy wydajnym systemom grzewczym, można też spędzić w jednym miejscu kilka dni bez potrzeby podłączania zewnętrznych źródeł energii. Nic zatem dziwnego, że nowoczesne kampery nazywane są „domami na kołach”.

kamper

Nowy czy używany? Przede wszystkim bezpieczny!

Zakup kampera to jednak spora inwestycja. Dlatego warto przyjrzeć się dostępnym na rynku modelom aut i przeanalizować wszystkie możliwości, aby zakupem cieszyć się przez długie lata. W grę wchodzi zakup kampera nowego lub używanego. Jak zatem wybrać idealny pojazd? Szczegółowo określając swoje potrzeby i możliwości finansowe. W przypadku wyboru pojazdu używanego, należy też zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo transakcji. Miejmy się na baczności i dokładnie sprawdzajmy nie tylko stan techniczny pojazdu, ale i jego historię oraz pochodzenie.

Obok wypadkowej historii pojazdu i wnikliwej analizy stanu technicznego z pełnym przekonaniem zalecamy sprawdzenie numeru VIN przez specjalistyczną firmę. W ten sposób możemy uniknąć ewentualnych nieprzyjemności w przyszłości, gdy np. przy odsprzedaży kampera, zainteresowany kupnem klient zechce zweryfikować VIN u dealera markipodkreśla Joanna Woźnica, prezes Zarządu Stowarzyszenia Polska Grupa Caravaningowa.

Firmy należące do Polskiej Grupy Caravaningowej oferują sprawdzenie VIN bezpłatnie.

Wolność podróżowania z pełnym bakiem na start

Drugą ważną decyzją jest wybór finansowania. Coraz częściej klienci – zamiast zakupu za gotówkę czy na kredyt – decydują się na leasing kampera. To forma finansowania, z której szybko i bez zbędnych formalności skorzystać mogą przedsiębiorcy.

Specjalna oferta finansowana kamperów „Wolność podróżowania” jest dostępna w Idea Getin Leasing. Decydując się na tę formę finansowania kampera klient może wybrać leasing lub pożyczkę na preferencyjnych warunkach, a decyzję o finansowaniu uzyska już w kilka minut. Opłata wstępna została obniżona do minimum, podobnie jak liczba niezbędnych formalności, a umowa może trwać do 84 miesięcy.

O dodatkowych korzyściach mówi Robert Bendlewski, dyrektor Departamentu Pojazdów w Idea Getin Leasing.

Każdy klient po podpisaniu umowy na finansowanie otrzymuje dodatkowo nieodpłatnie dwie karty: paliwową o wartości 300 zł i Travel Card. Ta druga umożliwia korzystanie przez 12 miesięcy z bezpłatnych noclegów w pokoju dwuosobowym w wybranych hotelach Europy, w tym w Polsce, a podróżny pokrywa jedynie koszty dwóch posiłków dziennie. Jest to zatem propozycja skrojona na miarę fanów turystyki caravaningowej, którzy zechcą urozmaicić swoją wyprawę kamperem dodatkowym pobytem w hotelu. W ubiegłym roku nasza oferta cieszyła się rekordowym zainteresowaniem klientów, a pierwsze tygodnie bieżącego roku już pokazują, że ten trend się utrzyma – dodaje.

Oferta „Wolność podróżowania” powstała we współpracy z wiodącymi dealerami kamperów w Polsce oraz Stowarzyszeniem Polska Grupa Caravaningowa, która zrzesza firmy związane z branżą caravaningową. Idea Getin Leasing jest jedyną firmą leasingową rekomendowaną do współpracy.

kamper

Więcej informacji o programie „Wolność Podróżowania” Idea Getin Leasing znajduje się na stronie: ideagetinleasing.pl/kategorie/wolnoscpodrozowania, a o akcji #bezpieczniejszeWakacje na stronie: bezpieczniejszewakacje.pl

Materiał oryginalny: Sposób na bezpieczne wakacje – podróżuj kamperem! - Gazeta Wrocławska