Sprawa Ziętary: Prokuratura Krajowa przejęła śledztwo

  Sprawa Ziętary: Prokuratura Krajowa przejęła śledztwo

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jarosław Ziętara (1968-1992)
  1/2
  przejdź do galerii

  Jarosław Ziętara (1968-1992) ©Repr. Krzysztof M. Kaźmierczak

  Nieprawomocnie umorzone śledztwo dotyczącego realizacji zleconego zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary będzie nadal prowadzone - teraz przez Prokuraturę Krajową. Zostało uznane za jedną z najważniejszych spraw w Polsce.
  - Podjęta została decyzja o przejęcia śledztwa przez Prokuraturę Krajową. Będzie je prowadził zespół prokuratorów z małopolskiego wydziału zamiejscowego pod przewodnictwem jego naczelnika – poinformował nas Włodzimierz Krzywicki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

  W sprawie śledztwa interweniowali w ubiegłym tygodniu u prokuratora generalnego poseł Tadeusz Dziuba (PiS), który znał zamordowanego i widział się z nim dzień przed porwaniem oraz Komitet Społeczny im. Jarosława Ziętary. Wcześniej o prowadzenie nadal postępowania wnosił brat zamordowanego dziennikarza, Jacek Ziętara.

  Nie wiadomo czy do zespołu śledczego zostanie włączony prokurator Piotr Kosmaty, który prowadził sprawę od 2011 roku. Trwa reorganizacja i nie został on dotąd przydzielony do żadnej jednostki prokuratorskiej.

  Dzisiaj przed sądem w Poznaniu odbędzie się rozprawa eks senatora Aleksandra G. oskarżonego o podżeganie do zabójstwa Ziętary. Mają być przesłuchani: odsiadujący wyrok dożywocia za zastrzelenie policjanta znany poznański gangster Maciej B. ps „Baryła” i dziennikarz Głosu Wielkopolskiego.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo