Srebro dla młodych koszykarzy z Wielkopolski na OOM w Przemyślu. Trener Cezary Kurzawski w ciągu ośmiu dni zdobył dwa medale MP

Tak prezentowała się koszykarska kadra Wielkopolski do lat 14 na OOM tuż po uroczystości rozdania medali dla najlepszych drużyn turnieju w Przemyślu PZKosz
Po złotym medalu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadry Wielkopolski koszykarek, sukces odnieśli także chłopcy. Podczas turnieju finałowego w Przemyślu wywalczyli wicemistrzostwo Polski U-14. Trenerem srebrnej drużyny jest poznański szkoleniowiec Cezary Kurzawski, który w ciągu tygodnia wywalczył dwa medale mistrzostw kraju.

W turnieju zagrało osiem najlepszych w Polsce reprezentacji województw. Wielkopolskę reprezentowali zawodnicy z aż ośmiu klubów z naszego regionu. Chłopcy dotarli do wielkiego finału pokonując kolejno województwa: Małopolskie (75:56, MVP meczu Marcel Becelewski), Dolnośląskie (70:57, MVP meczu Milan Stroiński), Kujawsko-Pomorskie (72:65, MVP meczu Bartosz Janowicz) oraz w półfinale Pomorskie 71:61 (MVP meczu Jakub Kukliński). W meczu z złoty medal zespół z Wielkopolski przegrał z broniącym tytułu Mazowieckim 69:87 i tym samym wywalczył srebrny medal.

To kolejny medalowy sukces poznańskiego trenera Cezarego Kurzawskiego, który tydzień wcześniej, drużynę Enei Basketu Junior Poznań poprowadził do tytułu Mistrza Polski U-19. Jego asystentami w kadrze Wielkopolski byli: była reprezentantka Polski, wychowanka Olimpii Poznań Daria Mieloszyńska-Zwolak (Mini Basket Academy) oraz Bartłomiej Gubernat, zawodnik i trener grup młodzieżowych w Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Do naszych zawodników trafiły także nagrody indywidualne: Marcel Becelewski (Rawia Rawicz) został najlepszym strzelcem turnieju i razem z Bartoszem Janowiczem (Enea Basket Junior Poznań) wybrany do najlepszej piątki turnieju.

Skład srebrnej drużyny: Milan Stroiński i Alan Chojnacki (obaj MKK Pyra Poznań), Jakub Kukliński i Filip Bartosz (KS Basket Piła), Paweł Raszke i Marcel Krzyżaniak (KK Rycerze Rydzyna), Alan Najder (UKS Mikst Międzychód), Marcel Becelewski (RKKS Rawia Rawicz), Bartosz Janowicz (Enea Basket Poznań), Marcel Maroszek (UKS Piątka Ostrów Wielkopolski), Hubert Świrydowicz (MKK Gniezno), Szymon Noskowiak (Lider Swarzędz).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0