Srebro kanadyjkarza Warty Poznań na ME w Racicach! Kaczor przegrał tylko z mistrzem olimpijskim!

Tomasz Kaczor (z prawej) potwierdził w sobotnim wyścigu, że jego dobre występy kontrolne na zgrupowaniu w Wałczu nie były dziełem przypadku Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Tomasz Kaczor (Warta Poznań) zdobył w czeskich Racicach srebrny medal mistrzostw Europy w kajakarstwie w rywalizacji kanadyjkarzy na 1000 metrów.

Tytuł mistrza Europy obronił 27-letni Niemiec Sebastian Brendel. Mistrz olimpijski z Londynu uzyskał czas 3 minuty, 55 sekund i 296 tysięcznych sekundy. 26-letni Kaczor finiszował drugi z czasem 3.56,376. Na poprzednich ME poznaniak wywalczył brąz w konkurencji C2 na 500 metrów, wspólnie z Vincentem Słomińskim. Na trzecim stopniu podium w Czechach stanął Ukrainiec Pawlo Altuchow (3.56,460).

Blisko medalu była też w wyścigu na 500 m czwórka kajakarek, w składzie z Martą Walczykiewicz (KTW Kalisz) i Eweliną Wojnarowską (Warta Poznań). Ostatecznie biało-czerwone zajęły czwarte miejsce. Mistrzyniami Europy zostały Białorusinki. W niedzielę ciąg dalszy rywalizacji na torze w Racicach (relacja od godz. 9 w Eurosporcie).