Srebro Marty Walczykiewicz w Mediolanie

Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz
Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz Łukasz Gdak
Trzy medale – dwa srebrne medale i brązowy zdobyli reprezentanci Polski podczas zakończonych w Mediolanie mistrzostw świata w kajakarstwie. W olimpijskiej konkurencji K1-200 metrów kobiet wicemistrzynią świata została w niedzielne przedpołudnie zawodniczka KTW Kalisz Marta Walczykiewicz.

Marta Walczykiewicz, wielokrotna laureatka plebiscytu "Głosu Wielkopolskiego" na najlepszych sportowców naszego regionu finałowy wyścig rozpoczęła doskonale, nie dała jednak rady bezkonkurencyjnej od lat reprezentantce Nowej Zelandii Lisie Carrington sięgając po srebro. Kolejność na dwóch czołowych miejscach była identyczna jak przed rokiem w Moskwie, brąz zdobyła bowiem Hiszpanka Teresa Portela.

W sobotę po tytuł wicemistrzowski w nieolimpijskiej konkurencji C-2 500 metrów mężczyzn sięgnęli Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów) oraz zawodnik Stomilu Poznań Vincent Słomiński.

Brązowymi medalistami MŚ zostali w niedzielę w olimpijskiej konkurencji C-2 1000 m Piotr Kuleleta i kanadyjkarz Posnanii Marcin Grzybowski. .Ponadto było kilka lokat tuż za podium i w sumie siedem kwalifikacji olimpijskich na igrzyska w Rio de Janeiro.