Zakłady HCP Poznań i spółka DGA rozpoczynają współpracę z młodymi przedsiębiorcami. Ceglorz przeznaczy na wsparcie dla startujących firm 5,5 mln zł.

Zakłady Hipolita Cegielskiego otwierają nowy rozdział w swojej historii. Po tym jak otrzymały ponad 50 milionów złotych z Ministerstwa Skarbu Państwa na restrukturyzację, przyszedł czas na kolejne zmiany. W zeszłym tygodniu przedstawiciele zarządu Hipolita Cegielskiego oraz spółki DGA - doradcy prywatyzacyjnego Cegielskiego - podpisali umowę o współpracy. Jednocześnie udało się konsorcjum uzyskać dofinansowanie dla wspólnego projektu - „Industrylab”, który ma być wsparciem dla początkujących, innowacyjnych firm. Wartość projektu to ponad 5,5 miliona złotych. Tym samym Cegielski będzie wspierał start-upy, młodych przedsiębiorców, udostępniając im swoje biura konstruktorskie i projektowe.

- O dofinansowanie, w ramach konkursu zorganizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, ubiegało się 61 firm z całej Polski. Dofinansowano zaledwie 10 tego typu projektów. Wśród nich znalazł się ten, realizowany we współpracy między H. Cegielskim-Poznań S.A. a DGA - mówi Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.

Konkurs Polskiej Agencji Przedsiębiorczości jest pierwszym w ramach rządowego programu „Start In Poland”. Jego celem jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami dużych przedsiębiorstw.

- Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem oraz dać szansę młodym, zdolnym konstruktorom i innowatorom na rozwój, a finalnie na wdrożenie swojego pomysłu na rynek. Często młodzi konstruktorzy nie mają w jaki sposób sprawdzić swojego projektu, nie mają narzędzi, parku maszynowego czy biura konstruktorskiego. W Zakładach Hipolita Cegielskiego w Poznaniu od 170 lat rozwijamy innowacje. Chcemy, by inni mogli skorzystać z naszych doświadczeń - mówi Wojciech Więcławek, Prezes Zarządu H. Cegielski-Poznań S.A.