Stary Browar został uroczyście otwarty 5 listopada 2003 roku. Z tej okazji przygotowano m.in. widowisko multimedialno-pirotechniczne. Dzień później rozpoczął się szturm na sklepy. Nie obyło się bez strat.

Świadkami multimedialnego spektaklu, który przygotowano z okazji otwarcia, oprócz osobistości świata sztuki i polityki, było kilkadziesiąt tysięcy poznaniaków.

"Około 19.30 wokół Starego Browaru rozległy się elektroniczne dźwięki generowane przez monstrualną aparaturę niemieckiego muzyka Klausa Schulze. Całe wydarzenie mieszkańcy mogli obserwować na telebimie usytuowanym w parku im. J.H. Dąbrowskiego od ulicy Ogrodowej" - informował "Głos Wielkopolski".

Po półgodzinnym koncercie nastąpił 12-minutowy pokaz świetlny w wykonaniu Gerta Hofa, reżysera świateł, który oświetlał takie budynki jak Akropol czy Mur Chiński.
Zobacz galerię
Sklepy otwarto dopiero dzień później - w czwartek, 6 listopada 2003 roku. Promocje towarów spowodowały, że poznaniacy przeprowadzili prawdziwy atak na centrum.

"Szturm zaczął się o godz. 9. Czekający na ulicy Półwiejskiej tłum rzucił się w drzwi Starego Browaru. Ludzie tratowali się wzajemnie, rozpychali łokciami. Zdemolowane zostały drzwi, powybijane szyby, popsute schody. - Jak za towarzysza Gierka - śmiali się ludzie stojący na ulicy Półwiejskiej" - pisała "Gazeta Poznańska".

Zobacz też:

Jesteś prawdziwym poznaniakiem?
KLIKNIJ I SPRAWDŹ


---
Polecamy: Żabka stawia na nowe technologie i sztuczną inteligencję

Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press