Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stary Rynek w Poznaniu dalej rozkopany, ale miasto obiecuje nowe ulgi dla przedsiębiorców

Angelika Sarna
Angelika Sarna
Od ponad roku przebudowywana jest płyta rynku i biegnące pod nią sieci mediów. Na początku rozbierane są krawężniki i chodniki, po których przyjdzie kolej na sieć wodociągową i gazową. Nie da się zamknąć dostępu dla pieszych – w tym dla mieszkańców, którzy przechodzą blisko pracujących koparek, zatem przechodnie i ekipy budowlane muszą zachowywać stale szczególną ostrożność.Przejdź dalej i zobacz kolejne zdjęcia --->
Od ponad roku przebudowywana jest płyta rynku i biegnące pod nią sieci mediów. Na początku rozbierane są krawężniki i chodniki, po których przyjdzie kolej na sieć wodociągową i gazową. Nie da się zamknąć dostępu dla pieszych – w tym dla mieszkańców, którzy przechodzą blisko pracujących koparek, zatem przechodnie i ekipy budowlane muszą zachowywać stale szczególną ostrożność.Przejdź dalej i zobacz kolejne zdjęcia --->Fot. Adam Jastrzębowski
Stary Rynek w Poznaniu jest wciąż wielkim placem budowy, potwierdzono, że prace przedłużą się do października 2023 roku. Miasto zobowiązało się do nowych ulg skierowanych dla przedsiębiorców.

Nowe ulgi dla przedsiębiorców w Poznaniu

Stary Rynek na razie jest ciągle na etapie przebudowy podziemnej infrastruktury: obecnie na ul. Wielkiej budowany jest rurociąg tłoczny, a w rejonie Wodnej i Klasztornej prowadzone są prace gazowe i archeologiczne. Wiemy już, że wykonawca wspomnianej inwestycji złożył wniosek o przedłużenie realizacji prac do października 2023. W tej sytuacji zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski zapowiedział nowe ulgi dla przedsiębiorców.

- Prezydent zapowiedział, że będzie można wystawić stoliki przy restauracjach jeszcze przed zakończeniem prac. Możliwe będzie to, jak tylko pojawią się w tym miejscu chodniki - przekazuje założycielka Stowarzyszenia Plac Wolności Maria Sokolnicka-Guzek.

Jednak, jeśli nie zostanie przekazana celowa dotacja na strefę gastronomiczną na płycie placu Wolności nie będzie takiej możliwości. Za około dwa tygodnie ma zostać zmienione miejsce obsługi inwestycji, które obecnie mieści się na alejach Marcinkowskiego i mają ruszyć prace przed Muzeum Narodowym.

- Kolejne ulgi dla przedsiębiorców, które planuje miasto, to darmowe wystawienie wspomnianych stolików oraz specjalne sloty na parasole, które wprowadzi miasto. Postulowali o to przedsiębiorcy i zostanie to zrealizowane. Na rynku każdy otrzyma jednakowe - dodaje Maria Sokolnicka-Guzek.

Od ponad roku przebudowywana jest płyta rynku i biegnące pod nią sieci mediów. Na początku rozbierane są krawężniki i chodniki, po których przyjdzie kolej na sieć wodociągową i gazową. Nie da się zamknąć dostępu dla pieszych – w tym dla mieszkańców, którzy przechodzą blisko pracujących koparek, zatem przechodnie i ekipy budowlane muszą zachowywać stale szczególną ostrożność.

- Rozumiem irytację i zdenerwowanie tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą lub mieszkają w miejscu, w którego sąsiedztwie prowadzone są inwestycje – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Przez lata zaniedbywano wiele prac w mieście, przebudowy centrum i Starego Rynku były jednak konieczne, przede wszystkim w zakresie wymiany infrastruktury podziemnej.

Już wcześniej miasto zobowiązało się do obniżenia czynszów dla najemców lokali miejskich przy rynku, takie jak w przypadku ul. Św. Marcin.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Czytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski