Stracili dwa punkty z Jarotą

Mariusz Kurzajczyk
Karina Zachara
KKS Kalisz zremisował 1:1 z Jarotą Jarocin, ale powinien wygrać ten mecz. Szkoda dwóch punktów.

Kaliszanie liczyli na trzecie zwycięstwo z rzędu i faktycznie niewiele dzieliło ich od zdobycia kompletu punktów. Od pierwszych minut zaatakowali rywali i co rusz stwarzali sobie sytuację bramkową.

Miejscowi zdobyli gola już po kwadransie gry. Szarżującego na bramkę gości Konrada Chojnackiego sfaulował w polu karnym Jędrzej Ludwiczak, a sędzia nie miał wątpliwości i pokazał na „wapno”. Rafał Jankowski uderzył znakomicie - po ziemi, tuż przy słupku, więc bramkarz Jaroty Sebastian Kmiecik nie miał szans.

Miejscowi nadal atakowali i przed przerwą powinni zdobyć jeszcze kilka goli. W sumie na bramkę przyjezdnych strzelali aż kilkanaście razy. Szans bramkowych nie wykorzystali m.in. Konrad Chojnacki, Stayko Stoychev, Joshua Balogun i Rafał Jankowski. I tradycyjnie sprawdziła się prawda o niewykorzystanych okazjach. W 37. minucie kaliska defensywa nie upilnowała Jacka Pacyńskiego, a ten strzelił bramkę - jak się okazało - na wagę remisu.

- To był dla nas ważny mecz. Wiadomo - derby, chcieliśmy zapunktować. Udało się, ale tylko połowicznie. Pozostał lekki niedosyt, zwłaszcza po pierwszej połowie, w której mieliśmy mnóstwo sytuacji na podwyższenie wyniku. Szkoda, że nie udało się ich wykorzystać. Chciałbym jednak podziękować chłopakom za to, że realizowali to, co sobie założyliśmy. Ich gra mogła się podobać. Niestety, bez bramek nie ma punktów, ale oceniając cały mecz należą im się brawa, bo włożyli w niego dużo wysiłku i serca. Liczyliśmy na więcej, ale jeden punkt też cenimy, bo Jarota to dobry zespół. Walczymy dalej - mówił tuż po meczu trener Piotr Morawski.

W drugiej połowie okazji było mniej, ale zwycięską bramkę mogli strzelić Mateusz Gawlik, a także Balogun i Jankowski. Kilka razy było tez gorąco pod bramką Bartłomieja Folca, ale kaliski golkiper spisywał się bez zarzutu.

KKS kalisz - Jarota Jarocn 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Rafał Jankowski 16, karny, 1:1 Jacek Pacyński 37.

KKS: Bartłomiej Folc - Dominik Domagalski, Mateusz Gawik, Damian Czech, Łukasz Grabowski - Joshua Balogun (74. Marcin Tomaszewski), Ivelin Kostov, Marcin Lis, Stayko Stoychev, Konrad Chojnacki (66. Błażej Ciesielski) - Rafał Jankowski (86. Przemysław Balcerzak).

Jarota: Sebastian Kmiecik - Taras Maksymiv (90. Krystian Stolarczyk), Piotr Garbarek, Dawid Piróg, Jędrzej Ludwiczak - Damian Pawlak (88. Krystian Łukaszyk), Jakub Czapliński (78. Alan Janowski), Michał Grobelny, Jacek Pacyński - Mateusz Molewski (86. Przemysław Wichłacz), Hubert Antkowiak.