Strajk nauczycieli 2019: Tak przebiega strajk nauczycieli w Poznaniu. Co zrobić z dziećmi w czasie protestu? [RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO]

red
8 kwietnia rozpoczął się strajk nauczycieli Dariusz Bloch
W poniedziałek, 8 kwietnia rozpoczął się w całej Polsce strajk nauczycieli. Jak wygląda sytuacja w szkołach? Zobacz relację na żywo.

AKTUALIZACJA GODZ. 18.58

Dyrektorzy szkół alarmują: egzaminy gimnazjalne zagrożone. Czytaj więcej tutaj: Czy egzaminy gimnazjalne się odbędą? Komisje egzaminacyjne mogą nie zebrać się na czas

AKTUALIZACJA GODZ. 16.12

Osieczna jest jedyną gminą w powiecie leszczyńskim gdzie nie doszło do strajku. Normalnie pracowali dziś nauczyciele we wszystkich gminnych placówkach w samej Osiecznej, Kąkolewie i Świerczynie. Szkoła w Świerczynie nie zastrajkowała, bo taka była referendalna wola większości kadry.

Pozostałe placówki z gminy Osieczna zapewniają, że do strajku nie przystąpiły ale nie dlatego, że nie chciały.Dyrekcje wyjaśniają, że na przeszkodzie stanęły względy formalne. Placówki nie sfinalizowały w odpowiednim terminie procedury wejścia w spór zbiorowy. Dyrekcja placówki w Kąkolewie deklarowała dziś, że mimo normalnej pracy tej placówki, cała kadra protest popiera.

Czytaj więcej na: www.leszno.naszemiasto.pl

AKTUALIZACJA GODZ. 15.51

Mimo późno podjętej decyzji przez związkowców o rozpoczęciu strajku rodzicie w powiecie międzychodzkim w zdecydowanej większości nie posłali dziś dzieci do przedszkoli i szkół. Wszystkie placówki oświatowe w powiecie międzychodzkim przystąpiły do strajku. W poszczególnych przedszkolach i szkołach było po kilkoro dzieci. Nigdzie nie było więc problemu z zapewnieniem im opieki.

Czytaj więcej na: www.miedzychod.naszemiasto.pl

AKTUALIZACJA GODZ. 15.43

Jak informuje kuratorium w strajku bierze udział 1131 na 1968 (57 proc.) wielkopolskich placówek oświatowych. Z kolei według Związku Nauczycielstwa Polskiego tych placówek jest 1185/1803 (65 proc).

- Są to informacje od oddziałów ZNP w całej Wielkopolsce. Bierzemy więc pod uwagę tylko placówki, w których działają nasi przedstawicie - mówi Joanna Wąsala, prezes wielkopolskiego ZNP.

AKTUALIZACJA GODZ. 15.30

Trwa strajk nauczycieli w Pile. Przedszkola i szkoły w powiecie pilskim - poza małymi wyjątkami, są zamknięte. Tylko w Pile o godzinie 10 na listach strajkowych było 968 nazwisk, a w proteście brało udział 37 placówek. Strajkują nie tylko szkoły, ale także Biblioteka Pedagogiczna, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Strajkuje też Szkoła Muzyczna. Nie strajkuje żłobek.

Czytaj więcej na: www.pila.naszemiasto.pl

AKTUALIZACJA GODZ. 14.41

W poniedziałek również w szkołach na terenie gminy Oborniki rozpoczął się strajk nauczycieli. Większość szkół i przedszkoli świeci dziś pustkami. Rodzice, którzy nie mogli zapewnić opieki swoim pociechom we własnym zakresie, mogli jednak przyprowadzić je do placówek, w których odbywa się strajk. W poniedziałek rano we wszystkich szkołach i przedszkolach na terenie gminy Oborniki pojawiło się łącznie 19 dzieci.

Czytaj więcej na: www.oborniki.naszemiasto.pl

AKTUALIZACJA GODZ. 14.30

Jak wygląda sytuacja w Opalenicy? Jak powiedział nam burmistrz, w szkołach, które przystąpiły do protestu, około 95 procent nauczycieli strajkuje. - Na szczęście spotkaliśmy się z ogromnym zrozumieniem ze strony rodziców, za co bardzo dziękuję i do szkoły przyszły tylko pojedyncze dzieci, którym została zorganizowana opieka - mówi burmistrz Tomasz Szulc.

Czytaj więcej na: www.opalenica.naszemiasto.pl

AKTUALIZACJA GODZ. 14.24

W powiecie grodziskim w strajku bierze udział 18 na 25 placówek oświatowych. W części placówek opiekę nad dziećmi sprawują nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku. Rodzice wykazali się wielką mobilizacją i wyrozumiałością. W grodziskiej „dwójce”, jak przekazała nam dyrektor Beata Kalinowska - do szkoły przyszło tylko jedno dziecko.

- Proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i w miarę możliwości pozostawienie dzieci w domach. Podejmujemy starania, aby zapewnić opiekę dzieciom, które będą najpilniej jej potrzebowały. Dowozy szkolne będą funkcjonowały bez zmian. W przypadku przedłużania się akcji strajkowej będę na bieżąco Państwa informować o podjętych działaniach w celu zapewnienia opieki dzieciom i uczniom w placówkach prowadzonych przez gminę Grodzisk Wielkopolski- przekazał w oficjalnym komunikacie burmistrz Piotr Hojan.

Czytaj więcej na: www.grodzisk.naszemiasto.pl

AKTUALIZACJA GODZ. 14.02

Dyrygenci Międzypokoleniowego Chóru Teatru Polskiego wspierają protest nauczycielski. Zapraszają wszystkich strajkujących nauczycieli do Teatru Polskiego, gdzie w Piwnicy pod Sceną będą wspólnie śpiewać hymn protestu i tworzyć protest songi.

AKTUALIZACJA GODZ. 13.16

Mamy najnowsze dane z Kuratorium Oświaty na temat Wielkopolski:
- ogółem jest 1968 szkół, z czego 721 strajkuje (37 proc.)
- 585 przedszkoli, z czego 143 strajkuje (24 proc.)
- 825 szkół podstawowych, z czego 335 strajkuje (41 proc.)
- 20 gimnazjów, z czego 10 strajkuje (50 proc.)
- 69 szkół ponadpodstawowych, z czego 26 strajkuje (38 proc.)
- 469 zespołów szkół, z czego 207 strajkuje (47 proc.)

Jednak, jak zaznacza Karolina Adamska z Kuratorium Oświaty w Poznaniu, dane ze szkół wciąż napływają, więc liczba strajkujących placówek się zmienia. Kuratorium robi zestawienie na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W Poznaniu jest 250 placówek oświatowych, z czego 197 placówek strajkuje.

AKTUALIZACJA GODZ. 13.15

Poznańskie firmy organizują opiekę dla dzieci na czas strajku. Niektóre zapewniają nawet posiłki. Gdzie rodzice mają udogodnienia?

Zobacz: Strajk nauczycieli 2019: Poznańskie firmy pomagają w opiece na dziećmi

Opiekę organizują też zarządzający tzw. budżetówką.

Czytaj: Strajk nauczycieli 2019: Czy rodzice w Poznaniu przyszli do pracy ze swoimi dziećmi? Pracodawcy organizują pomoc w opiece

AKTUALIZACJA GODZ. 13.08

W Szkole Podstawowej nr 17 w Poznaniu do protestu przystąpiło 64 z 69 nauczycieli. Do szkoły przyszło tylko jedno dziecko, zostało cofnięte z rodzicem do domu.

Czytaj więcej:

AKTUALIZACJA GODZ. 12.44

W Lesznie oprócz szkół zamknięty jest także miejski basen. Tam od 6.00 akcję strajkową podjęli zatrudnieni ratownicy.

- Apeluję do wszystkich zatrudnionych w oświacie, bez względu na legitymację związkową, lub jej brak o poparcie. Bądźmy razem. Jednocześnie proszę, zachowajmy spokój, nie dajmy się sprowokować do niestosownych zachowań - przyznał Piotr Gościniak, szef ZNP w Lesznie.

Czytaj więcej na: www.leszno.naszemiasto.pl

W tym mieście nie ma placówki oświatowej, która wyłamałaby się z akcji strajkowej. ZNP szacuje, że protestuje blisko 800 nauczycieli. Czekają na spełnienie postulatów związkowych.

Czytaj też: Wszystkie szkoły w Lesznie strajkują

AKTUALIZACJA GODZ. 12.40

W I Liceum Ogólnokształcącym w Wągrowcu wszyscy nauczyciele, którzy przyszli dziś rano do pracy rozpoczęli strajk. W szkole pojawił się jeden uczeń. Wrócił jednak do domu.

Więcej informacji na www.wagrowiec.naszemiasto.pl

AKTUALIZACJA GODZ. 12.36

Wszystkie placówki oświatowe w gminie Wronki, podległe pod gminny samorząd, przystąpiły w poniedziałek do bezterminowego strajku. Urząd Miejski we Wronkach przysłał nam informację, jak wyglądała sytuacja w poszczególnych placówkach w gminie.

Szczegóły znajdziecie tutaj: www.szamotuly.naszemiasto.pl

AKTUALIZACJA GODZ. 12.35

W prawie wszystkich szkołach powiatu wolsztyńskiego nie odbyły się zajęcia lekcyjne. Powód? Strajk nauczycieli, który w końcu stał się faktem.

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia z protestu na www.wolsztyn.naszemiasto.pl.

AKTUALIZACJA GODZ. 12.20

Protestują także nauczyciele w gminach wokół Poznania. W protestach uczestniczy w nich blisko 100 proc. szkół i przedszkoli. Opieka dla uczniów jest zapewniona, ale nadal nie wszędzie wiadomo co z egzaminami.

Więcej informacji o sytuacji w Obornikach, Suchym Lesie, Dopiewie, Stęszewie, Murowanej Goślinie i Rogoźnie: Strajk nauczycieli: Nauczyciele strajkują też w gminach wokół Poznania. Dzieci mają zapewnioną opiekę. Co z egzaminami?

AKTUALIZACJA GODZ. 12.05

Gimnazjum i Liceum „Marcinek”, czyli szkoły im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, także przyłączyły się do strajku. Jak informuje dyrektor Alina Chojnacka, prawie 100% kadry nauczycielskiej włączyło się do protestu. Wyjątkiem jest jedna osoba i katecheci. Zajęcia się nie odbywają, o czym rodzice uczniów zostali wcześniej poinformowani. Jak dodaje dyrektor szkoły, reakcją rodziców w zdecydowanej większości jest wsparcie strajku.

Pomimo strajku, w tej szkole egzaminy gimnazjalne się odbędą. Nad ich przebiegiem będą czuwać trzej katecheci i jeden nauczyciel, który nie strajkuje.

AKTUALIZACJA GODZ. 12.03

W Gimnazjum nr 60 w Poznaniu także nie odbywają dziś lekcje. Strajkuje 100 proc. nauczycieli. Jak informuje jeden z nich, uczniowie i rodzice zostali wcześniej poinformowani o proteście w tej placówce. W związku z tym nie było sytuacji, aby któreś z dzieci przyszło na zajęcia.

AKTUALIZACJA GODZ. 12.00

W Warszawie trwa konferencja rządu. Wicepremier Beata Szydło stara się przekonać nauczycieli, aby przystąpili do porozumienia, które podpisała w niedzielę z rządem "Solidarność". Szydło przedstawia jego szczegóły.

Czytaj też: Strajk nauczycieli 2019. Nauczyciele kontra rząd. Na razie gra na przeczekanie. Kto wytrzyma dłużej?

AKTUALIZACJA GODZ. 11.32

W Wągrowcu w podstawówkach strajkuje 100 proc. nauczycieli i żaden uczeń nie przyszedł na lekcje. W większości przedszkoli opiekę nad kilkunastoma przedszkolakami sprawuje dyrektor. Wyjątkiem jest Przedszkole nr 6, gdzie do akcji protestacyjnej przystąpiło tylko sześciu nauczycieli.

Więcej informacji i zdjęć na www.wagrowiec.naszemiasto.pl.

AKTUALIZACJA GODZ. 11.10

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i ks. Radosław Rakowski prowadzą zajęcia dla dzieci o religii w Teatrze Polskim.

Zobacz zdjęcia i wideo z lekcji religii: Jacek Jaśkowiak poprowadził lekcję religii [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zobacz również: Poznań: Teatr Polski wspiera nauczycieli. Na budynku wisi transparent, a w czasie protestu odbędą się „Lekcje w Polskim”

AKTUALIZACJA GODZ. 10.58

Jak informuje Dorota Wiśniewska, w związku ze strajkiem nauczycieli Aquanet przygotował dla dzieci i wnuków swoich pracowników zajęcia na terenie firmy. Od rana 40 podopiecznych bawi się z wolontariuszami, pracownikami wodociągów. W planie są: kalambury, zumba kids, origami, atrakcje ruchowe czy tunel z chust. Zajęcia potrwają do 14.30.

Czytaj też: Strajk nauczycieli 2019: Te firmy pomogą pracującym rodzicom w opiece nad dziećmi

AKTUALIZACJA GODZ. 10.27

Do Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu przyszło dziś jedno dziecko. Zajmują się nim katecheci, 95 proc. nauczycieli przystąpili do strajku - są obecni w szkole, ale nie prowadzą zajęć. Pozostali pedagodzy prowadzą zajęcia dodatkowe.

- Zapewniamy zajęcia opiekuńcze dla dzieci, a mimo to do szkoły przyszedł zaledwie jeden uczeń. Widać, że rodzice rozumieją strajk nauczycieli - mówi Anna Mrówczyńska, dyrektor szkoły.

AKTUALIZACJA GODZ. 10.12

Nauczyciele protestują także w regionie. Do SP3 w Szamotułach przyszło dziś dwoje uczniów. Z naszych informacji wynika, że zajęcia z nimi prowadzą katecheci. Nauczycieli natomiast protestują w trzech salach. Nie prowadzą lekcji, nie sprawdzają kartkówek, nie logują się w Librusie. Przed szkołą natomiast wywieszono flagi.
Jak długo potrwa tam protest? Nie wiadomo.

AKTUALIZACJA GODZ. 10.10

Co mogą robić uczniowie w czasie strajku? Samorząd Uczniowski Krzesiny przygotował poradnik dla kolegów.

AKTUALIZACJA GODZ. 10.07

Kuratorium Oświaty w Poznaniu poinformowało, że aktualnie zbiera od dyrektorów szkół dane na temat protestu. Około godz. 12.00 poda ile dokładnie placówek przyłączyło się do strajku.

AKTUALIZACJA GODZ. 10.00

W Szkole Podstawowej nr 51 w Poznaniu strajkuje prawie 100 proc. nauczycieli.

- Oprócz tych pracowników, którzy są na urlopach, pozostali biorą udział w strajku - mówi Kamila Pona, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51.

Zajęcia w tej szkole także zostały zawieszone za zgodą urzędu miasta. Jak informuje dyrekcja, żadne dziecko nie przyszło w tym dniu do szkoły.

AKTUALIZACJA GODZ. 9.45

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 (Szkoła Podstawowa nr 93 i Przedszkole nr 193) na poznańskim Umultowie również odbywa się strajk.

- W przypadku szkoły podstawowej pracuję tylko ja, dwóch wicedyrektorów i jedna siostra zakonna. Jeśli chodzi o przedszkole, to tam nauczyciele pracują w trybie zmianowym i na ten moment, 100 proc. z nich strajkuje - mówi Dominika Naworska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9.

Zajęcia w tej szkole są zawieszone.

- Rodzice wykazali się dużą wyrozumiałością i nikt dzisiaj nie przyprowadził dzieci do szkoły - podkreśla Dominika Naworska.

AKTUALIZACJA GODZ. 9.40

Strajk trwa też w szkołach w mniejszych miejscowościach w Wielkopolsce, także w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach. Nauczyciele nie prowadzą tu lekcji, jedynie zajęcia dodatkowe.

O czym rozmawiają w pokoju nauczycielskim protestujący w Skokach? Zobacz:

AKTUALIZACJA GODZ. 9.30

W SP nr 11 w Poznaniu aż 100 proc. nauczycieli podeszło do strajku. Wszyscy pedagodzy obecni są w szkole, jednak nie wykonują swojej pracy.

- Już wczoraj wysłaliśmy cztery komunikaty do rodziców z informacją o strajku. Dziś wyślę jeszcze jeden. Otrzymaliśmy również pozwolenie od Urzędu Miasta na zawieszenie zajęć na dwa dni, czyli dziś i jutro, więc lekcje u nas się nie odbywają - mówi Marek Kmieciak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11.

Dyrektor szkoły podkreśla, że w kolejnych dniach szkoła również będzie występować o możliwość zawieszenia zajęć. Jak dotąd do Szkoły Podstawowej nr 11 tylko jeden rodzic chciał przyprowadzić dziecko, niestety spotkał się z odmową.

- Zostało powiedziane, że nie jesteśmy w stanie zapewnić opieki. Odmowa została przez tę osobę przyjęta ze zrozumieniem - podkreśla Marek Kmieciak.

Zobacz też: Strajk nauczycieli 2019: W ponad 1700 szkołach nie będzie lekcji. Te szkoły będą zamknięte [INTERAKTYWNA MAPA]

AKTUALIZACJA GODZ. 9.25

Mimo ogólnopolskiego porozumienia "Solidarności" z rządek, poznańska "Solidarność" przystąpiła do strajku. Dlaczego? Czytaj w poniższym artykule.

Czytaj więcej: Strajk nauczycieli 2019: Mimo ogólnopolskiego porozumienia, poznańska "Solidarność" strajkuje

AKTUALIZACJA GODZ. 9.08

W XII LO w Poznaniu strajkuje 91,6 proc. nauczycieli. Wszyscy stacjonują w pokoju nauczycielskim. Ci, którzy nie głosowali za strajkiem prowadzą zajęcia opiekuńcze.

Mimo że egzaminy maturalne nie są aż tak zagrożone jak np. egzamin ósmoklasisty, dyrekcja obawia się skutków strajku.

- Strajk to nie jest rozrywka. Nauczyciele też mają swoje dzieci czy nawet wnuki. Do szkoły przyszło 10 uczniów. Maturzyści mogą porozmawiać z nauczycielami w cztery oczy lub przygotować się do matury - mówi Grażyna Koprowska, dyrektor XII LO.

Zobacz, jak wygląda strajk w XII LO w Poznaniu

AKTUALIZACJA 8.55

W II Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu strajkuje około 80 proc. nauczycieli. Nie odbywają się lekcje, ale dla uczniów, którzy przyjdą do szkoły są zorganizowane zastępcze zajęcia łączone z historii, fizyki i wychowania fizycznego.

AKTUALIZACJA GODZ. 8.40

Przypominamy, że miasto Poznań uruchomiło specjalną infolinię - tel. 61 88 88 680. Pod tym numerem, w dni robocze - w godz. 7.30-20 oraz w niedzielę - od godz. 12 do 20 pracownicy Wydziału Oświaty oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego będą udzielać informacji na temat strajku (tego, jakie szkoły protestują oraz alternatywnej oferty zajęć dla dzieci).

Czytaj też: Strajk nauczycieli 2019: Poznań wspiera rodziców. Na infolinię dzwonią nawet osoby ze... Szczecina

W tych samych godzinach, od poniedziałku do piątku, informacji rodzicom udzielać będą także pracownicy Poznań Kontakt - tel. 61 646 33 44.

Czytaj więcej: Strajk nauczycieli 2019: Rodzicu sprawdź, co zrobić z dzieckiem w Poznaniu

AKTUALIZACJA GODZ. 8.30

Zgodnie z zapowiedziami zajęcia odbywają się w szkołach, które należą do Fundacji Familijny Poznań.

Sprawdź: STRAJK NAUCZYCIELI: POZNAŃ, ŁÓDŹ, GDAŃSK, WROCŁAW. W których szkołach i przedszkolach nie będzie strajku. LISTA [8.04.2019]

AKTUALIZACJA GODZ. 8.25
Część szkół zapewniła dzieciom opiekę. Do innych przyszli nauczyciele, ale odmówili wpuszczenia uczniów. Zobacz, co zrobić z dzieckiem w czasie strajku.

Czytaj: Strajk nauczycieli 2019: CO ZROBIĆ Z DZIEĆMI? Czy szkoły zapewnią opiekę uczniom? Rodzice: nie musicie brać urlopu na żądanie

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 w Poznaniu na os. Bolesława Śmiałego rodzice otrzymali informację, aby nie przyprowadzać dzieci do placówki.

Czytaj też: Strajk nauczycieli: kompendium wiedzy

Zobacz też: Strajk nauczycieli 2019: Lista szkół i przedszkoli w Poznaniu, w których będzie strajk nauczycieli. Sprawdź!

AKTUALIZACJA GODZ. 8.00

Punktualnie o godz. 8.00 rozpoczął się w szkołach w całej Polsce strajk nauczycieli. Także w Poznaniu i Wielkopolsce. Ma potrwać do odwołania.

Czytaj też: Strajk nauczycieli 2019. Szkoły z Wielkopolski gotowe do protestu [LISTA SZKÓŁ]

Zarobki nauczycieli 2019. Ile zarabia nauczyciel w szkole po...

Sonda: Czy nauczyciele mają powody do strajku? Oto odpowiedzi poznaniaków

Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

Czytaj także:

Wideo

Komentarze 12

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Zbrac karte nauczyciela koniec kropka ! kto odda rodzicom za korepetycje ! prawie 60 procen nauczycieli jest słabo przygotowana do tego zawodu !nie dostali sie na inne studia i wybrali stu.pedagogiczne !

w
wyborca

Do tego półinteligenta co podpisał się "do roboty" : zostań nauczycielem i ucz za te pieniądze. Nikt ci nie broni. Trzeba tylko skończyć uczelnię wyższą (nikłe szanse dla ciebie) i nieco dodatkowych szkoleń i kursów. Potem będziesz uczył dzieci słuchając jaki z ciebie debil i darmozjad.
Nauczyciele - powodzenia. Stać rząd na swoich wyborców, świnie i krowy to niech będzie stać na ludzi wykształconych. Potrzebna jest jeszcze kasa na NIEPEŁNOSPRAWNYCH. O nich PiS też zapomniał. Może prezes też znajdzie kasę dla rozwodników, bo bratanica jest też w potrzebie...

d
do roboty!

Nie chcecie pracować za takie pieniądze to zmieńcie pracę - tak jak reszta ludzi. Tylko wy nie chcecie pracować - chcecie odbębnić swoje, mieć masę przywilejów, jak najmniej godzin i tylko rosnące pensje bo reszta społeczeństwa ma na was pracować.

ś
św. Ignacy

Czy to szkoła katolicka na tym video? Co tam robi krzyż przy godle państwowym w pokoju nauczycielskim ?

t
taksówkarz

Popieram strajk nauczycieli. Poniżanie i brak szacunku dla tej grupy zawodowej jest powszechne! 1900 zł po sześciu latach pracy, to stanowczo za mało! Osoby kształcące nasze dzieci i młodzież muszą otrzymywać godne wynagrodzenie. Który bank da kredyt nauczycielowi przy dochodach 1900 zł i umowie na 12 miesięcy?

G
Gość

Inny aspekt tego strajku to wymierne i bezpośrednie straty finansowe dla firm , których pracownicy wzięli wolne żeby zaopiekować się dziećmi i np przez to stracili klientów, albo nie wywiązali się z umów, usług czy dostawa generując kolejne straty.

G
Gość

Pan Broniarz zaangażował się w walkę polityczną przeciw obecnemu obozowi władzy poprzez stawianie zaporowych żądań i wmanewrował do swojej gry nauczycieli czyniąc z uczniów i ich rodziców zakładników Schetyny i spółki. Forma strajku, w której szkoły są zamknięte, a uczniowie pozbawieni opieki to ostateczny upadek moralny etosu nauczyciela. Przecież nauczyciele mogli wybrać inną formę protestu np. nie prowadząc zajęć, ale z zapewnieniem opieki uczniom.

p
poznaniak

A CO Z OPIEKĄ NAD DZIEĆMI?! DZWONIŁEM RANO DO GŁOSU NIKT NIE ODBIERA TELEFONÓW! ROZMAWIAŁEM Z INFOLINIĄ URZEDU MIASTA I UZYSKAŁEM INFO, ŻE NIE MA PLACÓWKI GDZIE MOGĘ ZOSTAWIĆ DZIECKO BEZ MOJEJ OBECNOŚCI! MEDIA PUBLIKUJĄ NIEPRAWDZIWE INFORMACJE NA TEMAT ROZWIĄZAŃ! JAKICH?! ZE MOGĘ Z DZIECKIEM ZOSTAĆ W DOMU I STRACIĆ PRACĘ?????? GRANDA!!!!!!

G
Gość

.

S
Sten

Czy nauczycielom naprawdę marzy się powrót PO do władzy ?
Wtedy Rostowski powie,że "piniędzy nie ma" i nie zobaczą podwyżek przez 1 mln lat i z łezka w oku
wspona "zły PIS".

R
RRR

Ten niżej to dopiero matoł po gimnazjum. Strajkują bo PiS ich olał.

G
Gość

Z wypowiedzi nauczycieli tu piszących - wyrażenia "patologia", "robole", "trzeba było się uczyć" - wynika jasno - gardzą nami i naszymi dziećmi i uważają się za lepszych.... nawet nie zauważyli że z elity lat osiemdziesiątych stali się terrorystami bez honoru.... ponownie pozdrawiam nauczycieli którzy szanują swój podpis pod umową o pracę i przyjdą w poniedziałek pracować (pracować - nie do pracy).

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3