Strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Rozmowy będą...

  Strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Rozmowy będą wznowione w czwartek

  Leszek Rudziński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Nie udało się dojść do porozumienia strajkującym pielęgniarkom z dyrekcją Centrum Zdrowia Dziecka. Rozmowy, które w środę zostały przerwane, prawdopodobnie w czwartek zostaną wznowione.
  Jak informuje RMF 24 podczas całonocnych rozmów dyrekcja szpitala złożyła pielęgniarkom "pewne propozycje" i teraz czekana reakcję i odpowiedź protestujących.

  W środę odbyła się druga tura rozmów związków zawodowych pielęgniarek z dyrekcją szpitala. Na razie rozmowy nie przyniosły żadnych efektów. Pielęgniarki walczą nie tylko o zapewnienie godziwej płacy, ale również o zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i personelu. Ich zdaniem jest ich za mało do pracy.

  - Nie ustąpimy – mówią pielęgniarki. Tłumaczą, że nie chodzi im tylko o pieniądze, ale o to, że w szpitalu jest za mało pielęgniarek. Z tego powodu zamknięto już dwa oddziały. - Mamy dużo poparcia, dostajemy mnóstwo laurek od dzieci, które chcą być u nas leczone- dodają.

  Ponad 90 rodziców małych pacjentów leczonych w CZD podpisało się na apelu do dyrekcji Centrum ws. zatrudnienia dodatkowego personelu pielęgniarskiego. Pod apelem podpisało się ponad 90 rodziców.

  Strajk rozpoczął się we wtorek o 7 rano i potrwa "do odwołania". Pielęgniarki odeszły od łóżek pacjentów na większości oddziałów. We wtorek przeprowadzono też pierwsze negocjacje z dyrekcją, które nie przyniosły porozumienia. Protest nie dotyka anestezjologii i intensywnej terapii oraz oddziałów neonatologii, patologii i intensywnej terapii noworodka.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Spóżnione protesty

  Matylda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Co robiły aktywistki w tym zawodzie przez lata w których pielęgniarki miały zwiększane obowiązki administracyjne,ograniczane etaty i żałosne pensje???Panie w Izbach Pielęgniarskich NIC nie zrobiły...rozwiń całość

  Co robiły aktywistki w tym zawodzie przez lata w których pielęgniarki miały zwiększane obowiązki administracyjne,ograniczane etaty i żałosne pensje???Panie w Izbach Pielęgniarskich NIC nie zrobiły a pobierały przyzwoite wynagrodzenie chyba tylko za to aby siedziały cicho.Co jakiś czas pielęgniarki wykorzystywane są strajkując do do celów politycznych.może aktywistki zaopatrzą strajkujące naiwniaczki w sprzęt nagłaśniający w postaci butelek.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy pielęgniarka powinna zarabiać równowartość trzykrotnego wynagrodzenia

  tak działa pogarda i chciwość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  absolwentki uniwersytetu albo inżyniera po politechnice?
  A może powinno się przeprowadzić weryfikację kadr w służbie zdrowia bo tym obecnym tak rozdęło duupy, że muszą siedzieć na dwóch fotelach?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy kiedykolwiek w tym kondominium watykańskim słowo służba zdrowia będzie miało

  dobra zmiana (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  to samo znaczenie co za znienawidzonej "komuny"? Czy rozwieszone w szpitalach święte obrazki i krzyżyki oraz kapelani zastąpią kiedykolwiek personel medyczny w takim zakresie aby opieka była taka...rozwiń całość

  to samo znaczenie co za znienawidzonej "komuny"? Czy rozwieszone w szpitalach święte obrazki i krzyżyki oraz kapelani zastąpią kiedykolwiek personel medyczny w takim zakresie aby opieka była taka jak okresie PRL? zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odezwała sie tęsknota za "resortową służbą zdrowia" z czasów PRL

  na 5 tys. lekarzy zatrudnionych w Warszawie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  3 tys. lekarzy leczyło "czerwoną elitę" w resortowych ośrodkach zdrowia.
  2 tys. lekarzy leczyło pozostałą, prawie milionową "szarą maść".
  (dane z jednej z ówczesnych gazet cytowane z pamięci)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo