Strajk pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka. "Za chwilę w...

  Strajk pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka. "Za chwilę w szpitalu nie będzie komu pracować"

  Damian Witek AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Strajk pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka. "Za chwilę w szpitalu nie będzie komu pracować"

  ©Maciej Jeziorek

  - Na ten czas pielęgniarki nie są w stanie zapewnić wysokospecjalistycznej opieki medycznej - powiedziała Iwona Koterba, jedna przedstawicielek pielęgniarek. We wtorek w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie rozpoczął się ich strajk.
  Strajk pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka. "Za chwilę w szpitalu nie będzie komu pracować"

  ©Maciej Jeziorek

  Strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka | Protest pielęgniarek w CZD w Warszawie

  Źródło: TVN24/x-news


  Według informacji przekazanych przez Katarzynę Gardzińską, rzecznik Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w wyniku protestu niektórzy pacjenci zostali odesłani do innych szpitali, a jakaś część została wypisana. Są to w głównej mierze chorzy z gastroenterologii, a odesłani mają zostać także pacjenci z kardiochirurgii. Dodatkowo placówka ma zamiar powiększyć liczbę pracujących tam lekarzy.

  ADAM KOZIERKIEWICZ: REWOLUCJI W SŁUŻBIE ZDROWIA W TYM ROKU NIE BĘDZIE. MOŻE W PRZYSZŁYM


  Po rozpoczęciu strajku doszło do rozmów dyrekcji CZD z pielęgniarkami. Iwona Koterba zaznaczyła, że z centrum pielęgniarki najzwyczajniej uciekają, bo ich zarobki są zbyt niskie.

  – Jest nam przykro, bo nie jesteśmy wrogami ani dzieci ani rodziców – powiedziała w rozmowie dziennikarzami. Dodała, że nie chodzi im głownie o pieniądze, tylko o poprawę sytuacji pielęgniarek. - Może sposobem jest te 400 zł. Przepraszam, już mnie trzęsie na myśl o tych 400 zł. Ja już nie chcę tych 400 zł! Tylko poproszę, żeby pielęgniarek było tyle na oddziale, żebym ja nie musiała - patrząc rodzicowi w oczy - mówić „zaraz”, „za chwilę”, „nie teraz”, „proszę poczekać” – opisywała Koterba.

  PROTEST LEKARZY REZYDENTÓW. CHCĄ PODWYŻEK, PRZESTRZEGANIA KODEKSU PRACY I UREGULOWANIA CZASU DYŻURÓW


  Pielęgniarka dodała, że ich zarobki są nieporównanie mniejsze od tych, które mają lekarze. Według niej lekarz za jeden dyżur jest w stanie zarobić więcej niż przeciętna pielęgniarka w miesiąc. Rozmowy cały czas trwają, a pielęgniarki nie mają zamiaru ustępować i rezygnować ze swoich postulatów. Jednak ich zdaniem mimo otrzymania podwyżek sytuacja z dnia na dzień się nie poprawi. – Nawet jak nie będzie strajku, to za chwilę w tym szpitalu nie będzie miał kto pracować. Bezpieczeństwo jest dawno już zaburzone, dlatego że nas jest za mało na oddziałach, nie ma chętnych do pracy - przestrzegła Magdalena Nasiłowska, przedstawicielka Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ORBAN SPRAWA ZAŁATWIŁ MUSZOM STUDIA I NAUKA W KRAYU ODROBIĆ

  777 EUROPA LATINO WŁLOCHY HISSPANIA I POrtuGALYJA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  A W liperPOlszy TYLKO KO ssRamacka PRywata A LECZOm IEDOBITKI Po PRLu. BO RESZTA ZA KASA ZA GRANICOM lub PO POlacku NA 9ETATACH ZA 60TYSIENCY A ZA ZABIEG DŁUBANIA W NOSIE PRZEZ FELCZERA CENA...rozwiń całość

  A W liperPOlszy TYLKO KO ssRamacka PRywata A LECZOm IEDOBITKI Po PRLu. BO RESZTA ZA KASA ZA GRANICOM lub PO POlacku NA 9ETATACH ZA 60TYSIENCY A ZA ZABIEG DŁUBANIA W NOSIE PRZEZ FELCZERA CENA 30TYSIENCY A W NFZecie SZ LACHTa BENTLEYAMI POdjeRZDŻA DO BIUR Z MARMURAMI NA SUFICIE.A łORDYNAłoTRY JAGUARAMI,zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie będzie "komu" pracować

  Sokular (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  "Komu" to chyba będzie i jest (dla wielu pacjentów) pracować,natomiast nie będzie miał KTO bo pielęgniarki wyjadą za chlebem

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo