Straż miejska w Poznaniu usuwa wraki. W tym roku już ponad...

  Straż miejska w Poznaniu usuwa wraki. W tym roku już ponad 100

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W tym roku z poznańskich ulic usunięto już ponad 100 wraków

  W tym roku z poznańskich ulic usunięto już ponad 100 wraków ©Straż Miejska Poznań

  661 - tyle porzuconych pojazdów w ubiegłym roku usunęli poznańscy strażnicy miejscy. Najwięcej wraków, bo aż 179, znaleziono na Nowym Mieście. Nieco mniej, bo 169, na Grunwaldzie, a 151 na Wildzie.
  W tym roku z poznańskich ulic usunięto już ponad 100 wraków

  W tym roku z poznańskich ulic usunięto już ponad 100 wraków ©Straż Miejska Poznań

  - Początek nowego roku to 102 usunięte wraki z terenu całego miasta - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

  Tylko w ostatnich dniach strażnicy „odzyskali” dwa miejsca parkingowe dla mieszkańców, jedno przy ul. Sikorskiego, gdzie od dawna stał leciwy opel, drugie przy ul. Orzechowej.

  - Zanim strażnicy wezwali lawety, próbowali nawiązać kontakt z aktualnymi właścicielami zapomnianych pojazdów - zaznacza P. Piwecki. - Ale okazało się to niemożliwe i pojazdy trafiły na parking strzeżony. Teraz wrakami zajmą się pracownicy ZDM.

  Urzędnicy mają pół roku na to, żeby dotrzeć do prawowitych właścicieli, obciążyć ich kosztami postępowania oraz podjąć decyzję o dalszych losach samochodów. Mimo to wraki najczęściej trafiają do stacji demontażu, gdzie poddane są recyklingowi.

  Strażnicy miejscy zwracają się do poznaniaków z prośbą o informacje o takich wrakach na osiedlowych parkingach czy przy ulicach. Zgłosić porzucony samochód można poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej straży miejskiej, telefonicznie: 986 (czynny całą dobę) oraz e-mailem: sm@um.poznan.pl.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  www.kupieautopoznan.pl

  Skup Aut Poznan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  www.kupieautopoznan.pl Skup Aut Poznań ,

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kolejna akcja ?

  Muminki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Coś tu nie gra ? Do niedawna sam rzecznik Piwecki , gawędził w mediach , ba zastawiał się jakimiś tam paragrafami , z których wynikało że tego typu "pojazdów" nie wolno ruszać. Dla przypomnienia (...rozwiń całość

  Coś tu nie gra ? Do niedawna sam rzecznik Piwecki , gawędził w mediach , ba zastawiał się jakimiś tam paragrafami , z których wynikało że tego typu "pojazdów" nie wolno ruszać. Dla przypomnienia ( wiele tych wypowiedzi Piweckiego można wyszperać w zasobach telewizorni) jeżeli pojazd posiada "blachy" jest nie do ruszenia , pod warunkiem że stwarza zagrożenie. Natomiast pojazd który nie posiada "blach" , odpowiednie służby muszą ustalić właściciela. W takim razie ,co się stało że można te porzucone graty usuwać z miejsc publicznych ? Raczej mamy tu do czynienia ... z ruszeniem się municypałów do pracy ! Wystarczyło zabrać wam chłopaki blokady i fotoradary ,a robicie to co , jest waszym psim...upss sorrki, municypalnym obowiązkiem .
  Aha, na osiedlach jest cła masa gratów ! zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niskie loty komendanta

  Krzyś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Jeśli po trzech miesiącach usunięto 100 wraków a w całym ubiegłym roku 661 to oznacza, że pod nowym komendantem wyraźnie dzielni struże porządku obniżyli swoje loty. Widać to każdego dnia na...rozwiń całość

  Jeśli po trzech miesiącach usunięto 100 wraków a w całym ubiegłym roku 661 to oznacza, że pod nowym komendantem wyraźnie dzielni struże porządku obniżyli swoje loty. Widać to każdego dnia na ulicach miasta. Tylko w mojej okolicy od trzech miesięcy proszę się o wywóz trzech wraków. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Same nówki

  Joo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Niemiec płakał jak sprzedawał, nie bite, serwisowane po 80 tyś na liczniku......

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY