Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Ten grzyb zamienia mrówki w zombie! Nieprawdopodobne, a jednak! Takie zjawisko możesz spotkać w lasach
  Zwierzęta

  Ten grzyb zamienia mrówki w zombie! Można go spotkać w naszych lasach

  Kojarzycie grzyba, który zamienia mrówki w "zombie"? - tak na swoim Twitterze napisały Lasy Państwowe. Jak się okazało, taki okaz można znaleźć w polskich lasach.

 2. Komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski
  Strefa Agro

  Komisarz Janusz Wojciechowski: Zielony Ład to szansa. Nie ma...

  W ciągu ostatniej dekady w Europie ubyło 4 mln gospodarstw rolnych, głównie tych najmniejszych. Zielony Ład ma to zmienić i dać szansę w wyścigu tym najmniejszym i średnim farmom, bo jak mówi unijny komisarz ds. rolnictwa, Janusz Wojciechowski, takie też są potrzebne. W nowych standardach widzi szansę i zapewnia, że będą dobrowolne, a nie obowiązkowe.

 3. Dekalog współczesnego grzybiarza: złote zasady grzybobrania. A koronawirus? Tego lepiej unikaj w lesie (wytyczne GIS)
  Strefa Agro

  Dekalog współczesnego grzybiarza: złote zasady grzybobrania

  Wysyp grzybów w sezonie 2020 to miód na serce Polaków. Fani grzybobrania mogą w tym roku cieszyć się obfitymi zbiorami, co więcej aktualna pogoda sprzyja spacerom po lesie. Plenerowa aktywność fizyczna to także najbezpieczniejszy sposób na relaks w czasie pandemii koronawirusa. Jakie są zasady bezpiecznego grzybobrania? Oto wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 4. Grzegorz Bardowski o piątce dla zwierząt: lubicie kawę z mlekiem, jajecznicę na boczku i rosołek? To do Was [wideo]
  Strefa Agro

  Grzegorz Bardowski o piątce dla zwierząt. Lubicie jajecznicę i...

  Znany w Polsce rolnik Grzegorz Bardowski postanowił wyjaśnić społeczeństwu, jakie konsekwencje może przynieść nam wszystkim wprowadzenie ustawy o ochronie zwierząt, znanej jako tzw. piątka dla zwierząt czy też piątka Kaczyńskiego. "Lepiej założyć gospodarstwo na zboczu wulkanu, niż w Polsce, rolnicy nie wiedzą, co będzie dalej", mówi w nagraniu.

 5. Sondaż: Zdecydowana większość Polaków za „Piątką dla zwierząt”, w tym mieszkańcy wsi
  Strefa Agro

  Sondaż: Zdecydowana większość Polaków za „Piątką dla zwierząt”, w...

  Aż 71,4 procent respondentów jest za przyjęciem ustaw o ochronie zwierząt, która została przegłosowana w Sejmie – wynika z badania pracowni United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej. Projekt autorstwa PiS popierają także mieszkańcy wsi.