Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Te rasy kotów są najdroższe. Kosztują majątek! Zobacz zdjęcia pięknych, ale i drogich kociaków
  Strefa Agro

  Najdroższe rasy kotów. Za te koty trzeba wydać majątek!

  Kociarze wiedzą, że za miłość kotów płaci się dużo. Te tajemnicze i wymagające zwierzęta potrzebują sporo troski i uwagi, chociaż niekiedy przede wszystkim łakną spokoju, dużej przestrzeni. Trudno o koci afekt, to zwierzęta dumne i samoświadome. Niezmiennie jednak fascynują i przyciągają wzrok. Niekiedy jednak za tę fascynację trzeba sporo zapłacić. Ile kosztują najdroższe rasy kotów?

 2. Tak wyglądały pożary z ostatnich dni z południa Wielkopolski. We wszystkich przypadkach podpalane były baloty siana, a w gaszenie zaangażowanych było
  Strefa Agro

  Podpalacz na południu regionu? Cztery podobne pożary. Zobacz

  Już łącznie do czterech pożarów doszło w tej samej okolicy na południu Wielkopolski. Wszystkie miały też punkty wspólne - ogień wybuchał w składzie balotów słomy, a do jego gaszenia angażować trzeba było wiele strażackich zastępów. Przy pracy spędzali oni zwykle kilkanaście godzin. Straty dla rolników są ogromne, a policja sprawdza, czy nie doszło do podpaleń.

 3. Młody Rolnik 2020. Ruszył nabór wniosków - kto może skorzystać?
  Dopłaty

  Młody Rolnik 2020. Ruszył nabór wniosków - kto może skorzystać?

  Można zdobyć do 150 tysięcy złotych na rolniczy start - ruszył nabór wniosków na premie dla młodych rolników. Sprawdź, czy załapiesz się na finansowe wsparcie.

 4. Posadź drzewa i weź dopłatę do zalesiania. Trwa nabór 2020
  Wiadomości

  Posadź drzewa i weź dopłatę do zalesiania. Trwa nabór 2020

  Od początku czerwca do końca lipca rolnicy mogą składać wnioski o wsparcie na zalesianie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Ministerstwo rolnictwa podkreśla, że o ok. 67% urosła stawka na pokrycie kosztów założenia uprawy leśnej i wynosi obecnie od 8 307 zł/ha do 12 707 zł/ha.