Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Pies pilnował rannego psa potrąconego przez auto. Pomogli policjanci (ZDJĘCIA)
  Strefa Agro

  Pies pilnował rannego psa przy drodze. Pomogli policjanci

  Nietypową interwencję przeprowadzili funkcjonariusze z powiatu świdnickiego. Powiadomieni przez kierowców, udali się w miejsce, gdzie jak się okazało, pies zatroskany losem innego, prawdopodobnie potrąconego przez samochód psa, pilnował go przy jednej z dróg.

 2. Ksiądz w niedzielę palmową wjechał na osiołku do kościoła [FILM]
  Zwierzęta

  Ksiądz wjechał do kościoła na osiołku [FILM]

  Ksiądz z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Gierałtowie w niedzielę palmową wjechał do kościoła… na osiołku. Jak się okazuje to taka lokalna tradycja, która jednak wzbudza wiele kontrowersji.

 3. Zagrozili blokadą. Polska wieprzowina na celowniku Amerykanów
  Zwierzęta

  Polska wieprzowina na celowniku Amerykanów

  Amerykanie postawili nam ultimatum dotyczące mięsa wieprzowego, które do nich trafia - podało RMF FM. Jakie są żądania?

 4. Przerażające prognozy zmian klimatycznych - czarne scenariusze dla Polski i świata
  Strefa Agro

  Przerażające zmiany klimatyczne w najbliższym czasie

  Jeśli nic nie zrobimy, by powstrzymać zmiany klimatyczne, w ciągu najbliższych lat przekształceniu ulegnie nie tylko pogoda, ale także ziemska fauna i flora. Skutki mogą być katastrofalne i to wcale nie w dalekiej przyszłości, lecz już w 2050 roku! Czarny scenariusz dotknie nie tylko Polskę, ale cały nasz glob, prowadząc do zagłady wielu istnień. Za większość negatywnych zmian odpowiada postępujące globalne ocieplenie. Co nas czeka, jeśli już dziś nie zaczniemy mu przeciwdziałać?

 5. Zaskakujące zdarzenie. Kobieta znalazła węża w muszli klozetowej! (ZOBACZ)
  Zwierzęta

  Wąż wyszedł z muszli klozetowej w jednym z mieszkań (ZOBACZ)

  Chwilę grozy przeżyła mieszkanka Oławy, która w swojej toalecie znalazła... węża. Gad pełzał po muszli klozetowej. - Wczoraj (we wtorek, 16 kwietnia 2019) przed godziną 22:00 dyżurny oławskiej policji otrzymał nietypowe zgłoszenie od kobiety mieszkającej w centrum miasta - informuje Powiatowy Portal Ratowniczy Oława 998. - Oławianka poinformowała, że w jej toalecie znajduje się wąż. Policjant poinstruował kobietę aby zamknęła drzwi do łazienki.