Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Gnieźnie

Materiał informacyjny Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group
W sobotę 17 lipca, na Rynku w Gnieźnie odbył się piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach 3 edycji kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada i było pierwszym z 14 zaplanowanych wydarzeń w 2021 roku. Celem akcji jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po autostradach, nauka pierwszej pomocy oraz promocja zdrowia.

Kampania prowadzona jest przez Compensę we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcje informacyjne organizowane są w 12 miastach Polski, a także w miejscach obsługi podróżnych przy autostradach.

- Od czterech lat realizujemy wspólnie z Compensą kampanię Bezpieczna Autostrada. Ta kampania ma na celu edukować i w praktyce, jak prawidłowo zachować się na autostradzie, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Uczymy dzieci i dorosłych, bo to wiedza na całe życie. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpieczniepowiedział Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Edukacja i budowanie świadomości ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach nas wszystkich. Edukacja zdrowotna i promowanie badań profilaktycznych też się do tego przyczyniają, bo zdrowy kierowca to bezpieczny kierowca.

Defibrylator AED

W ramach akcji Compensa przekazuje miastom defibrylatory AED. Zapewniając dostęp do tych urządzeń, zwiększa poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. W Gnieźnie defibrylator został zamontowane przy Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym miasta. AED przekazano na ręce Vice Prezydenta Miasta Gniezno, Pana Jarosława Grobelnego.

- Defibrylator będzie ulokowany w takim miejscu, gdzie codziennie przewijają się setki osób. Oby nie był potrzebny, ale jeśli będzie, to znajduje się naprawdę w najlepszej w Gnieźnie lokalizacji. Ze swojej strony dziękuję za samą akcję i ideę. Takie wydarzenia oswajają ludzi z tematyką pierwszej pomocy i pomagają pokonać lęk przed jej udzieleniem. Pierwsza stolica Polski, to świetne miejsce żeby rozpocząć kampanię edukującą – powiedział Vice-Prezydent Gniezna.

W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy można było skorzystać z wielu zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci jak i dorosłych (refleksomierz, narkogogle i alkogogle). Wykwalifikowani ratownicy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w praktyce uczyli pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. W strefie bezpiecznego kierowcy można było sprawdzić ciśnienie, zawartość tlenu we krwi czy poziom cukru, a także poddać się badaniu widzenia zmierzchowego i wrażliwości na olśnienie. Uczestnicy mogli również skorzystać ze strefy relaksu i masaży. Nie zabrakło upominków i nagród dla odwiedzających. Dystrybuowane były materiały edukacyjne.

- Zainteresowanie piknikiem pokazało, że takie inicjatywy są potrzebne. Wspólnie chcemy angażować się w poprawę bezpieczeństwa – niezależnie od tego, czy jesteśmy kierującym czy pasażerem. Jako ubezpieczyciel wierzymy, że taka edukacja jest niezbędna i chcemy jej dostarczać. To jeden dzień, ale wiedza na całe życie. Na wagę życiapodsumowała Marzena Zielińska, Kierownik Filii Compensy.

Strona dedykowana kampanii: https://bezpiecznaautostrada.pl/