Strzelanina na Kapitolu w Waszyngtonie

  Strzelanina na Kapitolu w Waszyngtonie

  Wojciech Rogacin AIP

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Według CNN jedna kobieta, przypadkowo została ranna w wyniku trafienia odłamkiem pocisku. Policjanci postrzelili podejrzanego mężczyznę, który miał pierwszy otworzyć ogień. Jak podaje korespondent "Washington Post", w budynku widać było oznaki paniki, jednak policja uspokaja, że postrzelony sprawca strzelaniny został odwieziony do szpitala i nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

  Chociaż większości senatorów nie było w Kongresie, media informują, że policja przesłała do wszystkich z nich mejle z informacją o strzelaninie i zaleceniem niewychodzenia z budynku. Po godzinie pozwolono osobom będącym w budynku opuścić swoje pomieszczenia.

  Po ostatnich zamachach w Brukseli i w Pakistanie przy każdym incydencie z użyciem broni w pobliżu budynków publicznych na świecie natychmiast podejrzewa się możliwość aktu terrorystycznego. W tym przypadku amerykańskie media na razie nie informują o charakterze strzelaniny, podkreślają jedynie, że miała on charakter incydentalny.

  Jak informuje brytyjski "Guardian", z okazji dni wolnych w Waszyngtonie przebywało wielu turystów, którzy chcieli zwiedzić miasto.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo