Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studenci medycyny powołani do pracy na MTP proszą o wyjaśnienia wojewodę Michała Zielińskiego

EBBA
Wideo
od 16 lat
Stowarzyszenie Otwarte Ramiona wniosło do wojewody wielkopolskiego, Michała Zielińskiego pismo z prośbą o udzielenie informacji publicznej w zakresie procedury powoływania studentów do pracy na MTP.

Zamieszanie z powołaniem studentów do pracy w szpitalu tymczasowym na MTP

Sprawa dotyczy grupy ok 30-40 studentek i studentów V i VI roku studiów lekarskich, która zgłosiła się do pracy na MTP pod koniec marca. Dane były zbierane przez uczelnie. Studenci po spotkaniu informacyjnym chęć pracy zgłaszali mailowo do dziekanatu. Praca miała rozpocząć się na początku kwietnia. Tymczasem, zamiast chętnych studentów, 31 marca nakaz pracy na MTP, dostało 120 studentów pielęgniarstwa i położnictwa, którzy nie zgłaszali takiej chęci. Do pracy mieli stawić się już 1 kwietnia.

Wniosek z prośbą o dostęp do informacji publicznej

Pierwsze powołania chętnych do pracy na MTP studentów V i VI roku medycyny ruszyły wczoraj.

Stowarzyszenie Otwarte Ramiona, które wspiera studentów w zaistniałej sytuacji, wniosło do wojewody wielkopolskiego, Michała Zielińskiego pismo z prośbą o udzielenie informacji publicznej o procedurze powoływania studentów do pracy na MTP.

Poznań: "Sytuacja nie jest jeszcze najgorsza" COVID-19

od 16 lat

Pytania, które zostały zadane wojewodzie to m.in. jak wygląda proces powołania danego studenta uczelni medycznej do pracy w szpitalu tymczasowym od powzięcia przez Urząd Wojewódzki informacji o zgłoszeniu do pracy do wydania decyzji przez Urząd, ile trwa taki proces i czy w dotychczasowej praktyce powołań miały miejsce nieprzewidziane procedurami opóźnienia.

Wystąpiono także z prośbą o udzielenie informacji, jaka jest łączna liczba studentów skutecznie powołanych do pracy w szpitalu tymczasowym w Poznaniu oraz jakie są braki osobowe w szpitalu tymczasowym w Poznaniu, które mógłby zostać uzupełnione studentami uczelni medycznej.

Stowarzyszenie zadeklarowało też wsparcie w procesie powołań studentów do pracy w szpitalu tymczasowym oraz w pozostałych placówkach medycznych tak, aby jak najszybciej wypełnić braki kadrowe i zwiększyć "moce przerobowe” ratujących zdrowie i życie szpitali.

Już niebawem w Polsce zaszczepić się na koronawirusa będą mogły osoby powyżej 80. roku życia. Po nich kolejno ruszą szczepienia populacyjne, które będą odbywać się zgodnie z poszczególnymi etapami Narodowego Programu Szczepień. Obecnie wciąż szczepieni są jedynie medycy i pracownicy placówek medycznych. We wtorek, 19 stycznia licznik już zaszczepionych osób osiągnął około pół miliona. Niestety, w przypadku 164 osób pojawiły się niepożądane odczyny poszczepienne, czyli tzw. NOP. Sprawdź w galerii, jakie działania niepożądane i skutki uboczne mogą wywoływać szczepionki na koronawirusa i jak często pojawiały się one podczas testowania szczepionek Pfizera i Moderny.Zobacz możliwe skutki uboczne szczepionek ---->

Takie są możliwe skutki uboczne i działania niepożądane szcz...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski