2/7
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
W tegorocznej rekrutacji 2021/2022 r. poznańska uczelnia...
fot. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

W tegorocznej rekrutacji 2021/2022 r. poznańska uczelnia przyrodnicza przyjęła rekordową liczbę studentów obcokrajowców - 469 osób z blisko 40 krajów. Zarejestrowanych było ponad 1,8 tys. Poza tym uruchomiła wszystkie 10 kierunków studiów anglojęzycznych. Około 90 proc. kandydatów pochodzi z krajów Afryki Zachodniej: Nigerii, Rwandy i Ghany, podobnie jak w ubiegłym roku.

Placówka odnotowuje systematyczny wzrost liczby zagranicznych studentów. W roku 2018 liczba studiujących obcokrajowców wynosiła 91, w 2019 – 141, 2020 – 350.

- Początek roku akademickiego to zatem doskonała okazja do powitania i zintegrowania studentów zagranicznych, dla których rozpoczęcie studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu to coś więcej niż tylko rozpoczęcie nauki w murach nowej uczelni, ale to zupełnie nowe miejsce do życia, często tak odmienne kulturowo od ich dotychczasowych doświadczeń - wyjaśnia Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa uniwersytetu.

Z inicjatywy prof. dr. hab. Jeana Diatty, pełnomocnika rektora ds. współpracy z uczelniami krajów afrykańskich, zorganizowany został PULS Integration - piknik integracyjny o charakterze muzycznosportowym, który odbył się na polanie piknikowej Ogrodu Dendrologicznego WLD UPP. Spotkanie pokazało społeczności akademickiej i mieszkańcom miasta Poznania, że rok akademicki rozpoczął się międzynarodowo.

- Zależy nam, aby nasi zagraniczni studenci nie czuli się wykluczeni. Chcemy ich integrować ze studentami polskimi. Chcemy aktywizować i angażować w życie uczelni i miasta. PULS Integration to unikalne wydarzenie akademickie w Polsce, ze zdecydowanie jasnym przekazem: nie Oni, nie My, ale Wszyscy razem – podkreśla prof. Jean Diatta.

Na każdym wydziale Uniwersytetu Przyrodniczego jest co najmniej jedna osoba pełniąca rolę nieoficjalnego opiekuna zagranicznych studentów. Do jej zadań należy pomoc w najróżniejszych sprawach organizacyjnych, np. pośredniczenie w płatnościach międzynarodowych czy doradzanie kandydatom, jak uzyskać wizę na podstawie własnych doświadczeń.

Przy uczelni działa Centrum Wsparcia i Rozwoju zapewniające pomoc psychologiczną. Uruchomiony został bezpośredni telefon alarmowy dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji kryzysowej. Poza tym uczelnia współfinansuje nieobowiązkowy kurs języka polskiego dla wszystkich chętnych studentów.

W obecnie przeprowadzanym audycie dostępności architektonicznej w budynkach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu bierze się pod lupę także elementy mogące stanowić potencjalną przeszkodę pod kątem zrozumiałego i nowoczesnego oznakowania budynków i pomieszczeń dla obcokrajowców.

Sprawdź, jak inne poznańskie uczelnie ułatwiają studiowanie cudzoziemcom w swoich murach --->>>

Zobacz również

Pekin: przewodnik po mieście, najważniejsze atrakcje

Pekin: przewodnik po mieście, najważniejsze atrakcje

To od rolnika dostaniesz za darmo: kogut, owcza wełna, siano, nawóz i opony

To od rolnika dostaniesz za darmo: kogut, owcza wełna, siano, nawóz i opony

Polecamy

Ambasada USA apeluje do Amerykanów na Ukrainie o rozważenie natychmiastowego wyjazdu

Ambasada USA apeluje do Amerykanów na Ukrainie o rozważenie natychmiastowego wyjazdu

Konflikt Rosja-Ukraina. Wzmocnienie na wschodniej flance NATO

Konflikt Rosja-Ukraina. Wzmocnienie na wschodniej flance NATO

COVID-19 może wpływać na mózg dzieci. Jakie zaburzenia powołuje?

COVID-19 może wpływać na mózg dzieci. Jakie zaburzenia powołuje?

Dodaj ogłoszenie