Polskie Radio 24/TB
Sukces Polek w Salt Lake City. Aleksandra Mirosław wygrała zawody Pucharu Świata, Aleksandra Kałucka była druga Pawel Relikowski / Polska Press
Reprezentantki Polski zajęły wszystkie miejsca na podium podczas zawodów Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas w Salt Lake City. Triumfowała Aleksandra Mirosław (6,93), która w finale pokonała Aleksandrę Kałucką (7,83). W rywalizacji o trzecie miejsce Natalia Kałucka (7,52) pokonała Amerykankę Emmy Hunt (7,58).

Dla Mirosław to drugie zwycięstwo z rzędu po triumfie w Seulu, gdzie przed dwoma tygodniami ustanowiła rekord świata z czasem 6,64 sek.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się reprezentant Indonezji Kiromal Katibin (5,64). Na 10. pozycji zmagania zakończył Marcin Dzieński.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0