Sukcesy poznańskich szermierzy w Gdańsku i Łodzi. Triumf Martyny Synoradzkiej i Katarzyny Kędziory

Poznanianki, Martyna Synoradzka i Katarzyna Kędziora, wygrały ważne zawody na planszach szermierczych.

Martyna Synoradzka w inauguracyjnych zawodach Pucharu Polski w Gdańsku okazała się najlepsza w gronie 68. florecistek.

Duma sekcji szermierczej AZS AWF Poznań walczyła jak natchniona. Synoradzka w walce finałowej wygrała z Magdaleną Knop (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:11. Natomiast Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań) znalazł się w szerokim finale i ostatecznie zajął piąte miejsce (startowało 86 zawodników).

Z kolei Katarzyna Kędziora (AZS Poznań) zdobyła w Łodzi szablę "Dziennika Łódzkiego" w 52. turnieju, w którym nagrodami były repliki szabli oficerskich z 1921 roku, których używano w Wojsku Polskim do 1939 roku.

- Wreszcie ją mam! To moja pierwsza szabla 'Dziennika Łódzkiego', bo wcześniej przegrywałam finały, zajmując drugie miejsce - powiedziała nam Katarzyna Kędziora z AZS Poznań, która po zaciętym pojedynku w finale pokonała wychowankę łódzkiego Dragona, a obecnie szablistkę AZS AWF Warszawa, Matyldę Ostojską 15:13.

Trzecie miejsce zajęły ex-aequo Irena Więckowska (AZS Poznań), która przegrała półfinał z Kędziorą 14:15 i Marta Wątor z TMS Sosnowiec, która uległa Ostojskiej 11:15.