Sukcesy wielkopolskiego sumo na mistrzostwach Polski w Falenicy!

Aron Rozum potwierdził wysoką formę przed zbliżającymi się ME w sumo
Aron Rozum potwierdził wysoką formę przed zbliżającymi się ME w sumo Fot. krotoszyn.naszemiasto.pl
Marcin Luto (UKS Niedźwiadek Warszawa) i Sylwia Krzemień (UKS Mieszko Gorzów Wlkp.) zdobyli po dwa złote medale w zakończonych w niedzielę w Falenicy mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców w sumo. Oboje triumfowali w najwyższych kategoriach oraz open.

Świetnie spisali się też zawodnicy z Wielkopolski. Złote medale wywalczyli Aron Rozum, Olimpia Robakowska (oboej TAR Krotoszyn) i Jagoda Jochaniak (AKS Akademia Judo Poznań).
Warto przypomnieć, że niespełna miesiąc temu Rozum zdobył w estońskim Vinni tytuł międzynarodowego mistrza tego kraju. Krotoszyński sumoka, wygrywając finałową walkę z norweskim zawodnikiem, okazał się najlepszy w kategorii do 85 kg. W tych samych zawodach druga w kategorii do 72 kg była Robakowska. To dobry prognostyk przed ME, zaplanowanymi w Falenicy w dniach 26-27 kwietnia.
– Na starcie MP stanęło 141 zawodników i zawodniczek. Impreza była generalną próbą przed mistrzostwami Europy seniorów i młodzieżowców, które Polska zorganizuje w falenickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Impreza miała się odbyć na Ukrainie, jednak ze względu na napiętą sytuację polityczną w tym kraju Europejska Federacja Sumo poprosiła nas o przeprowadzenie zawodów – mówił sekretarz generalny i kierownik wyszkolenia PZSumo, Andrzej Wojda.