SuperGlina 2015: Rozpoczynamy plebiscyt na najlepszego...

  SuperGlina 2015: Rozpoczynamy plebiscyt na najlepszego policjanta z Wielkopolski

  Joanna Labuda, Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ewelina Królak - SMS o treści POL.15
  1/7
  przejdź do galerii

  Ewelina Królak - SMS o treści POL.15 ©Archiwum prywatne

  Biorą udział w brawurowych pościgach, tropią bandytów, dbają, byśmy czuli się bezpiecznie. SuperGlina 2015 - Rozpoczynamy plebiscyt na najlepszego policjanta z Wielkopolski.
  Wielkopolscy gliniarze rozpoczęli ten rok z wielkim rozmachem. Na swoim koncie mają zatrzymania najbardziej poszukiwanych przestępców w kraju. To policjanci z naszej okolicy zatrzymali bowiem m.in. podejrzanego o makabryczną zbrodnię Kajetana P. Pościg za mężczyzną trwał ponad dwa tygodnie. Po piętach deptali mu funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu. Mężczyzna był sprytny i oszczędny.

  To jednak nie wystarczyło. Zabójca nauczycielki języka włoskiego został namierzony i zatrzymany na Malcie. Za to policjanci zostali odznaczeni przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, a Wielkopolan rozpierała duma - tym bardziej że kilka dni wcześniej do aresztu trafił fałszywy konwojent.

  Poznaj najlepszych policjantów Wielkopolski: Zagłosuj TUTAJ  Krzysztof W., czyli brodaty ochroniarz, który zniknął ze Swarzędza z ponad 8 milionami złotych, został zatrzymany w swoim domu w Łodzi. Niczego się nie spodziewał, kiedy policjanci skuli go w kajdanki, nie protestował. Na dokonanie skoku stulecia Krzysztof W. czekał blisko rok. W firmie ochroniarskiej zatrudnił się pod fałszywym nazwiskiem dopiero po zmianie wyglądu. Mozolna praca nad rozpracowaniem fałszywego konwojenta przyniosła efekty. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Jest podejrzany m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jego wspólników nadal ścigają nasi policjanci.

  Wielkopolscy gliniarze dają nam poczucie bezpieczeństwa. I właśnie dlatego chcemy docenić ich i wyróżnić w naszym plebiscycie „SuperGlina 2015”.

  Czekamy na zgłoszenia
  Już dziś mamy ponad dwadzieścia zgłoszeń policjantów, którzy wykazali się profesjonalizmem i wyjątkową odwagą w swoim regionie. Dodatkowo jednak są cenieni przez Wielkopolan za swoje „nadprogramowe” aktywności i działalność społeczną. Uwaga! Nasza lista zgłoszeń nie jest jednak zamknięta. Sylwetki kandydatów można wysyłać na adres: plebiscyt@glos.com (w treść wpisując: imię i nazwisko kandydata, jednostkę, opis oraz numer telefonu).
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo