SuperGlina 2015: Sport to dla nich wentyl bezpieczeństwa

  SuperGlina 2015: Sport to dla nich wentyl bezpieczeństwa

  Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Marcin Kabat - policjant ze Stęszewa - SMS o treści POL.32
  1/4
  przejdź do galerii

  Marcin Kabat - policjant ze Stęszewa - SMS o treści POL.32 ©Archiwum

  Sport to zdrowie. Przekonują o tym każdego dnia swoich kolegów po fachu. Uważają, że każdy policjant powinien być wysportowany i znać sztuki walki.
  Od trzynastu lat trenuje brazylijską sztukę walki - jiu jitsu. Jak mówi, znajomość odpowiednich technik walki nieraz przydała mu się w życiu, w codziennej pracy. Marcin Kabat (wyślij SMS o treści POL.32) służbę w policji pełni od 2012 roku. To też jeden z kilkudziesięciu nominowanych do tytułu Super- Gliny 2015 Wielkopolski w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego”.

  Jak mówią jego koledzy po fachu, Marcin Kabat potrafi radzić sobie w stresujących sytuacjach i podejmować właściwe i szybkie decyzje. Dba o mieszkańców Stęszewa i jak sam mówi - na brak pracy nie narzeka.

  Poznaj najlepszych policjantów Wielkopolski: Zagłosuj TUTAJ  - Policjantem zostałem z pasji. Chociaż Stęszew nie jest zbyt dużym miastem, zawsze coś tu się dzieje. Jest co robić w prewencji. Najbardziej przeraża i męczy jednak papierkowa robota, której nie lubię - mówi Marcin Kabat.

  Policjant ze Stęszewa potrafi jednak znaleźć czas też na codzienne treningi jiu jitsu w poznańskim klubie sportowym. W tej sztuce walki zdobył już wiele medali i nagród. Brał udział w wielu turniejach zarówno w tych mniejszych, jak i w Mistrzostwach Polski czy w pucharach danego miasta.

  - Zdarzało się, że podczas akcji wykorzystywałem znajomość jiu jitsu. Uważam, że każdy policjant powinien podstawy jakiegoś stylu walki znać. Sport pomaga w pracy - mówi Kabat.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo