SuperRolnik Wielkopolski 2015: Kto nim zostanie w tym roku?

  SuperRolnik Wielkopolski 2015: Kto nim zostanie w tym roku?

  Milena Kochanowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Doświadczony gospodarz Bogdan Królik z Chrzypska Wielkiego i młody rolnik Maciej Oko ze Stróżewa prowadzą na razie na przemian. Niewiele głosów mniej ma Arleta Linka z Dębienka. Głosowanie zakończy się jednak dopiero w sobotę 3 października, więc wszystko jest jeszcze możliwe... Emocje rosną!
  SuperRolnik Wielkopolski 2015: Kto nim zostanie w tym roku?
  To już trzecia edycja takiego plebiscytu. W tym roku spośród 54 zgłoszonych kandydatów czytelnicy „Głosu Wielkopolskiego” i internauci wybiorą trzech najlepszych, których osiągnięcia to być może nie tylko wyniki produkcji rolnej, ale również na przykład działania na rzecz społeczności lokalnej. A właściwie najlepszych z najlepszych, bo niemal każdy wielkopolski rolnik zasługuje na miano najlepszego, bo nasz region rolnictwem stoi!

  SuperRolnik Wielkopolski 2015 - KLIKNIJ I ZAGŁOSUJ!

  Oprócz satysfakcji z udziału w plebiscycie na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody.
  Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma voucher o wartości 7500 zł ufundowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego na produkty firmy Agromarket z Jaryszek, a zdobywca drugiego – taki sam voucher o wartości 2500 zł brutto. Zwycięzca będzie też mógł się cieszyć nowoczesnym tabletem ufundowanym przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Dla wszystkich laureatów „Głos Wielkopolski” ufundował vouchery o wartości 5 tys. zł do wykorzystania w Hurtowni Rolniczej Agrimac.

  Dzięki uprzejmości Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego, wszyscy nagrodzeni odwiedzą Brukselę. Zwiedzą miasto, budynek parlamentu oraz wezmą udział w spotkaniu tematycznym dotyczącym rolnictwa. Na zasłużony odpoczynek laureaci będą mogli pojechać do Hotelu SPA Sandra w Pogorzelicy lub Karpaczu. Prenumeratę „Poradnika Gospodarskiego” zapewni zwycięzcom Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

  Dziś przedstawiamy trójkę prowadzących, ale wszystko może się jeszcze zmienić...

  – Liczba głosów oddanych na mnie na razie nieco odbiega od tej, jaką mają liderzy, ale jestem dobrej myśli. Liczy się finał tej zabawy, a do niego zostało sporo czasu, więc moja pozycja na pewno się zmieni – zapowiada jeden z rolników, który ze względu na zdrową rywalizację nie chce podawać swego nazwiska. – Jak się uda być w pierwszej trójce, będę zadowolony. Jeśli nie, to i tak się cieszę, że zostałem nominowany spośród wielu tysięcy wielkopolskich gospodarzy!

  Głosowanie zakończy się za nieco ponad tydzień, w sobotę, 3 października o godzinie 23.59(59).
  Głosować może każdy, kto tylko ma na to ochotę.

  Bogdan Królik (Chrzypsko Wielkie, gmina Chrzypsko Wielkie, powiat międzychodzki) jest właścicielem 60-hektarowego gospodarstwa ogrodniczego zajmującego się produkcją i dystrybucją roślin cebulowych oraz kwiatów ciętych. W tym rejonie jest największym producentem cebul, bulw i kłączy kwiatowych, których uprawa zajmuje ponad 25 ha.
  Maciej Oko (Stróżewo, gmina Chodzież, powiat chodzieski) gospodaruje na 30 ha ziemi, na której uprawia: pszenicę, żyto i jęczmień.
  Arleta Linka (Dębienko, gmina Stęszew, powiat poznański) prowadzi wraz z synem Hubertem i córką Elizą 12-hektarowe gospodarstwo drobiarskie. Pani Arleta działa też w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Stęszewie.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo