SuperRolnik Wielkopolski 2015

  SuperRolnik Wielkopolski 2015

  Milena Kochanowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zeszłoroczny laureat plebiscytu Głosu, Maciej Woźniak z żoną Moniką i córką Zuzanną

  Zeszłoroczny laureat plebiscytu Głosu, Maciej Woźniak z żoną Moniką i córką Zuzanną ©Archiwum

  Zgłoś swojego kandydata i wybierz "SuperRolnika Wielkopolski 2015"! Dziś start plebiscytu mającego uhonorować wzorowych gospodarzy.
  Zeszłoroczny laureat plebiscytu Głosu, Maciej Woźniak z żoną Moniką i córką Zuzanną

  Zeszłoroczny laureat plebiscytu Głosu, Maciej Woźniak z żoną Moniką i córką Zuzanną ©Archiwum

  To już trzecia edycja konkursu, w którym wybieramy tych, którzy rzetelnie i uczciwie pracują w swoich gospodarstwach. Spośród zgłoszonych kandydatów czytelnicy "Głosu Wielkopolskiego" wybiorą tych najlepszych, których osiągnięcia to nie tylko wyniki produkcji rolnej, ale również na przykład działania na rzecz społeczności lokalnej. Na trzech zwycięzców czekają, jak zawsze, atrakcyjne nagrody.

  Samo znalezienie się wśród kandydatów na SuperRolnika Wielkopolski 2015 jest już ogromnym wyróżnieniem!

  Nasz region znany jest z rolnictwa na najwyższym poziomie, a to wszystko dzięki blisko 140. tysiącom właścicieli gospodarstw rolnych. Mogą się oni pochwalić największą w skali kraju produkcją rolniczą, zarówno globalną, jak i towarową. Zajmujemy drugie miejsce w produkcji roślinnej i pierwsze w produkcji zwierzęcej. Rolnictwo wielkopolskie ma też dominującą pozycję w produkcji żywca rzeźnego. Produkujemy również najwięcej w skali kraju zbóż, buraków cukrowych oraz znaczącą ilość rzepaku. Region znany jest także z uprawy szparagów, pieczarek i żywności ekologicznej.

  SuperRolnik Wielkopolski 2015 - KLIKNIJ I ZAGŁOSUJ!

  Kandydata na "SuperRolnika Wielkopolski 2015" może wskazać każdy. Wystarczy – najpóźniej do 16 września br. – wysłać zgłoszenie pod adres mailowy: plebiscyt@glos.com.

  Laureatem zeszłorocznego plebiscytu został Maciej Woźniak z Kościelnej Wsi (gmina Gołuchów). Tuż za nim znaleźli się Marek Oko z Ostrówki (gmina Budzyn) oraz Mariusz Wiertelak z Sulisławia (gmina Raszków). Pan Maciej zdobył aż 4046 głosów. W Kościelnej Wsi prowadzi gospodarstwo rolno-ogrodnicze przede wszystkim nastawione na uprawę pomidorów w szklarniach. Zainwestował też w przechowalnię, nawiązał współpracę z marketami i przetwórniami.

  – Jestem bardzo zadowolony z tego, że wziąłem udział w zeszłorocznym plebiscycie "Głosu" i oczywiście jeszcze bardziej z tego, że go wygrałem – mówi laureat. – Było wesoło, bo pomagała mi w tym nie tylko rodzina, ale niemal wszyscy znajomi. No bo jak grać, to wygrywać! Jak coś robić, to jak najlepiej – taką zasadą też kieruję się w życiu. Gospodarstwo przejąłem po rodzicach i cały czas staram się je rozwijać. Ale trzeba lubić to, co się robi, bo inaczej nic z tego nie będzie. Zachęcam innych rolników do wzięcia udziału w plebiscycie, bo to i dobra zabawa, i ciekawe nagrody do zdobycia. Można też poznać nowych ludzi. Jak się spotkaliśmy z Markiem Oko, który zajął drugie miejsce, to się nawet okazało, że mamy wspólnych znajomych.

  Wszystkich nominowanych przez czytelników rolników będziemy kolejno przedstawiać i opisywać ich osiągnięcia na łamach naszych tygodników i „Głosu”. Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie „Głosu Wielkopolskiego” i w naszych oddziałach.

  SuperRolnik Wielkopolski 2015 - KLIKNIJ I ZAGŁOSUJ!

  Głosowanie, które wyłoni zwycięzców rozpocznie się w piątek 4 września, a zakończy w sobotę, 3 października br. o godzinie 23.59.

  Patronat honorowy nad naszym plebiscytem objął Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

  Czekamy na zgłoszenia!
  Zgłoś rolnika
  Zgłoszenie prosimy wysłać e-mailem. Adresy można znaleźć w naszych tygodnikach i na portalach lub pod adres: plebiscyt@glos.com
  W treści muszą się znaleźć:
  imię i nazwisko rolnika
  – miejsce zamieszkania, a jeżeli mieszka gdzie indziej – adres gospodarstwa (miejscowość, gmina i powiat)
  – krótkie uzasadnienie nominacji
  – dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w celu ewentualnej weryfikacji zgłoszenia)

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo