SuperSołtys – SuperSołectwo Wielkopolski 2016: Szukamy...

  SuperSołtys – SuperSołectwo Wielkopolski 2016: Szukamy najlepszych!

  Milena Kochanowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Supersołtys – SuperSołectwo Wielkopolski 2016

  Supersołtys – SuperSołectwo Wielkopolski 2016 ©Archiwum

  Rusza nasz kolejny plebiscyt „SuperSołtys – SuperSołectwo Wielkopolski 2016”. Każdy może zgłosić swojego kandydata, a później wspólnie z nami wybrać tych najlepszych!
  Supersołtys – SuperSołectwo Wielkopolski 2016

  Supersołtys – SuperSołectwo Wielkopolski 2016 ©Archiwum

  Już po raz czwarty „Głos Wielkopolski” ogłasza plebiscyt mający uhonorować tych, którzy rzetelnie i uczciwie pracują dla niewielkich społeczności – mieszkańców swoich wsi. Jak mało kto znają swoje miejscowości i problemy sąsiadów. Są skarbnicą wiedzy o historii tych małych ojczyzn. Pomagają organizować w nich życie kulturalne i społeczne.

  Supersołtys – SuperSołectwo Wielkopolski 2016: czekamy na Wasze zgłoszenia!
  Od dziś można zgłaszać kandydatów. Na zgłoszenia czekamy do 17 czerwca br., do godziny 12. SMS-owe głosowanie, które wyłoni zwycięzców, rozpocznie się 3 czerwca, a zakończy 30 czerwca br. o godzinie 23.59(59). Prócz wojewódzkiej edycji plebiscytu, wybory sołtysa w powiatach będą prowadziły nasze lokalne tygodniki i serwisy portalu NaszeMiasto.

  Plebiscyt w powiecie poznańskim będzie opisywany na naszych łamach i na portalu www.gloswielkopolski.pl. Tam znajdziemy również linki do pozostałych głosowań lokalnych i głosowania wojewódzkiego. Każdy więc będzie mógł poznać nominowanych i przeczytać o ich osiągnięciach. Trzech sołtysów, którzy w powiatach zdobędą najwięcej głosów, nagrodzimy dyplomami, najlepszy z nich dostanie tablicę „Supersołtysa”. Dla pierwszych trzech sołtysów w województwie planujemy atrakcyjne nagrody, dyplomy i statuetki, a zwycięskie sołectwa otrzymają wysokiej jakości sprzęt rolniczy.

  W ostatnim plebiscycie zwyciężyła Beata Gryska, sołtyska miejscowości Bolechowo Osiedle (gmina Czerwonak, powiat poznański) – zarówno w powiecie poznańskim, jak i w całej Wielkopolsce. Drugie miejsce w województwie zajął Józef Olszewski, sołtys wsi Bałdoń (gmina Godziesze Wielkie, powiat kaliski), a trzecie Kazimierz Niziołek, sołtys Przygodzic (gmina Przygodzice, powiat ostrowski).

  Patronat honorowy nad plebiscytem objęło Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Wielkopolskiego. Regulamin dostępny jest w siedzibie „Głosu Wielkopolskiego”, naszych oddziałach i siedzibach lokalnych tygodników.

  Czekamy na zgłoszenia! Pamiętajmy, że sama nominacja jest już ogromnym wyróżnieniem, a znalezienie się w gronie nominowanych spośród kilku tysięcy wielkopolskich sołtysów – nie lada zaszczytem.

  Zgłoś sołtysa!
  Zgłoszenie prosimy wysłać e-mailem pod adres: plebiscyt@glos.com.
  W treści muszą się znaleźć:
  • imię i nazwisko sołtysa, miejscowość, gmina i powiat
  • uzasadnienie nominacji (opisujemy działania i pomysły kandydata)
  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w celu weryfikacji zgłoszenia)
  • o ile to możliwe, prosimy o dołączenie zdjęcia nominowanego


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo