Suzanne Vega zaśpiewa w Filharmonii Kaliskiej

  Suzanne Vega zaśpiewa w Filharmonii Kaliskiej

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Światowej sławy gwiazda muzyki pop i folku Suzanne Vega zaśpiewa w Kaliszu 8 czerwca.
  Suzanne Vega zaśpiewa w Kaliszu 8 czerwca

  Suzanne Vega zaśpiewa w Kaliszu 8 czerwca ©Archiwum Filharmonii Kaliskiej

  Wydarzeniem , które zainteresuje nie tylko mieszkańców Kalisza, ale wszystkich fanów Suzanne Vega będzie koncert tej światowej sławy wokalistki w hali kaliskiego OSiR-u 8 czerwca o godzinie 20. Artystka przyjedzie na zaproszenie Filharmonii Kaliskiej. Towarzyszyć jej będzie grający na gitarze basowej i instrumentach klawiszowych Gary Leonard. Bilety na ten koncert kosztują 100 złotych.

  - Nie ukrywam, że mam znajomych, którzy mają znajomych mających kontakt z Suzanne Vega. Ona będzie wtedy w Europie i dzięki temu udało nam się zgrać z terminami i zaprosić tę gwiazdę do Kalisza. Będzie to nadzwyczajny koncert Filharmonii, a poza tym jeszcze nigdy gwiazda tej wielkości nie występowała w Kaliszu.
  Do Suzanne Vega mam zresztą ogromny sentyment, bo przed laty na jej piosenkach, na jej autorskich tekstach uczyłem się języka angielskiego. A więc choć to świat muzyki pop niczemu to nie przeszkadza, aby taki koncert odbył się pod auspicjami Filharmonii. W programie znajdą się największe przeboje Suzanne z ostatnich lat w wersji akustycznej. Nie wykluczam, że usłyszymy tak wielkie przeboje jak „Luka” czy „Tom’s Dinner” - mówi dyrektor Filharmonii Kaliskiej Adam Klocek.

  Suzanne Vega światową sławę zdobyła w latach 80. ubiegłego wieku. Stało się to dzięki jej poetyckim balladom nawiązującym do tradycji folkloru i jazzu. W tych ciepło wykonywanych, pozornie prostych balladach nierzadko opowiada o problemach, z którymi borykają się ludzie. W Polsce Suzanne Vega koncertowała do tej pory czternaście razy.


  m.zaradniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo