Swarzędz: Ruszyła zbiórka dla Grażyny Urban. Kobieta zbiera...

  Swarzędz: Ruszyła zbiórka dla Grażyny Urban. Kobieta zbiera na platformę dla niepełnosprawnych, która pozwoli jej na samodzielność

  MW

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Po raz pierwszy o Grażynie Urban pisaliśmy we wrześniu 2015 roku. Dziś zbiera ona pieniądze na platformę dla niepełnosprawnych. Ta pozwoli jej na godne
  1/5
  przejdź do galerii

  Po raz pierwszy o Grażynie Urban pisaliśmy we wrześniu 2015 roku. Dziś zbiera ona pieniądze na platformę dla niepełnosprawnych. Ta pozwoli jej na godne życie. ©Adrian Wykrota

  Grażyna Urban ze Swarzędza nadal nie może uzbierać pieniędzy niezbędnych do powstania platformy dla niepełnosprawnych. Ta dałaby jej szansę na wyjście z domu i nieco samodzielności wobec postępującej choroby. Zbiórki prowadzone przez lokalne stowarzyszenie nie pomogły, więc rozpoczęła się akcja na portalu Siepomaga.pl.
  - Mój dom od ponad trzech lat jest dla mnie jak więzienie. Przez liczne choroby zostałam przykuta do wózka, a wraz z nim do mieszkania. Sama nie jestem w stanie się ubrać, pójść do łazienki czy posprzątać wokół siebie - tłumaczy na stronie zbiórki na portalu Siepomaga.pl Grażyna Urban, mieszkanka Swarzędza, o której po raz pierwszy pisaliśmy w 2015 roku.

  Zbiórkę można wspomóc TUTAJ: By dom przestał być więzieniem.

  Potrzebne jest nieco ponad 100 tysięcy, ale przez pierwsze dni zbiórki udało się uzbierać zaledwie... 197 zł. Pani Grażyna liczy, że akcja nabierze rozpędu.

  Próby walki o wybudowanie platformy dla niepełnosprawnych podejmuje od lat. Najpierw problemy stwarzał zarząd wspólnoty mieszkaniowej, który tłumaczył, że winda zasłoni światło w innych mieszkaniach i zniszczy elewację.

  Czytaj o tym więcej tutaj: Swarzędz: Platforma dla niepełnosprawnych zniszczy elewację i zasłoni światło?

  Między innymi po naszej interwencji udało się doprowadzić do głosowania wśród mieszkańców i zgoda na powstanie platformy została wydana. To był trudny i ważny krok, ale jeszcze trudniejsza okazała się zbiórka pieniędzy. Celu nie można osiągnąć od ponad trzech lat.

  Sprawdź: Nie chce już być dłużej więźniem w czterech ścianach

  63-letnia Grażyna Urban stopniowo traci zdolność samodzielnego poruszania się. Cierpi na chorobę Heinego-Medina, walczyła także z rakiem piersi. Chodzenie przychodzi jej z ogromnym trudem i niemal przez cały czas siedzi lub leży. Za jakiś czas będzie zmuszona niemal całkowicie przesiąść się na wózek inwalidzki.

  Jedyną nadzieją na spędzenie czasu na świeżym powietrzu jest dla niej to, że ktoś pomoże jej znieść i wnieść wózek po schodach. Zdecydowaną większość czasu spędza więc w czterech ścianach.
  « 2

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo