Świąteczna Zbiórka Żywności w Wielkopolsce: W Bankach...

  Świąteczna Zbiórka Żywności w Wielkopolsce: W Bankach Żywności trwa liczenie produktów, które trafią w święta do potrzebujących

  NM

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W sobotę zakończyła się zbiórka w ramach akcji „Świąteczna Zbiórka Żywności”.
  1/3
  przejdź do galerii

  W sobotę zakończyła się zbiórka w ramach akcji „Świąteczna Zbiórka Żywności”. ©Bank Żywności w Koninie

  W sobotę zakończyła się zbiórka w ramach akcji „Świąteczna Zbiórka Żywności”.
  Dzięki ofiarności darczyńców i zaangażowaniu wolontariuszy w samym Poznaniu zebrano blisko 10,5 tony jedzenia na świąteczne stoły. Jednak, jak informują organizatorzy, liczenie żywności nie zostało jeszcze zakończone.  W Koninie, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z konińskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, I Liceum Ogólnokształcącego, III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół „Kopernik”, Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych, Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego, a także z Fundacji Mielnica, Fundacji „Otwarcie”, Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, ZHP oraz Środowiskowych Domów Samopomocy udało się zebrać 7700 kg żywności.

  - Produkty zostały posegregowane, a od poniedziałku rozpoczęliśmy pakowanie paczek świątecznych dla osób starszych, samotnych i rodzin w trudnej sytuacji życiowej - informuje Joanna Piekarczyk, dyrektor Banku Żywności w Koninie.

  Paczki zostaną przekazane w dniu 6 grudnia dla osób wskazanych przez MOPR w Koninie oraz dla organizacji pozarządowych opiekujących się potrzebującymi.

  Tegoroczna, 22.
  edycja akcji trwała od 30 listopada do 1 grudnia i odbyła się pod hasłem „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół”. Wzięło w niej udział ponad 55 tysięcy wolontariuszy. Akcja odbyła się w całej Polsce w ponad 3 tysiącach sklepów w 600 miejscowościach.

  Czytaj też: 55 tysięcy wolontariuszy Banków Żywności zbiera produkty do świątecznych paczek dla potrzebujących

  W zeszłym roku Banki Żywności zebrały 776 ton jedzenia, z których możliwe było przygotowanie ponad 1,5 miliona świątecznych posiłków dla osób potrzebujących.

  POLECAMY:
  Świąteczna Zbiórka Żywności w Ostrołęce 2018 - zobacz wideo:

  źródło: tygodnikostrołęcki.pl/x-news.pl.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo