Świąteczny mecz dla Stelmetu, bo Stal za bardzo falowała

Michał Chyliński (z lewej) zdobył 16 punktów i był najskuteczniejszym graczem BM Slam Stali Fot. Archiwum PLK
Stelmet pokonał BM Slam Stal 92:80 w świątecznym meczu PLK. Goście mieli dobre fragmenty gry, ale było ich za mało, by ograć mistrzów Polski.

Całkiem nieźle rozpoczął ten mecz Kevinn Pinkey - to dzięki niemu goście prowadzili 5:4. Później ta przewaga wzrastała nawet do ośmiu punktów dzięki trójce D.J. Richardsona.

Krok po kroku Stelmet odrabiał jednak straty, a po trafieniu Jamesa Florence’a zbliżył się na punkt. Dopiero jednak później, dzięki akcji Adama Hrycaniuka zielonogórzanie wyszli na prowadzenie. Po kolejnym trafieniu środkowego było 19:18 po 10 minutach gry. W drugiej kwarcie spotkania zielonogórzanie starali się kontrolować sytuację, a dzięki kontrze wykończonej przez Armaniego Moore’a mieli osiem punktów przewagi. Odpowiadali na to Kostrzewski i Chyliński, ale po zagraniu 3+1 Kelatiego wszystko wracało do “normy”. W końcówce Chyliński był jednak nie do zatrzymania, a dzięki trafieniu Johnsona goście przegrywali zaledwie punktem na koniec pierwszej połowy.

Na początku trzeciej kwarty BM Slam Stal uciekła nawet na pięć punktów po trójce Jure Skificia. Mistrzowie błyskawicznie odrabiali straty, a trójka Łukasza Koszarka dała im przewagę. Zakończyło się to nawet serią 10:0. Stelmet kontrolował sytuację, a pojedyncze trafienia ostrowian tego nie zmieniały. Ostatecznie po 30 minutach gry było 70:65.

Drużyna trenera Emila Rajkovicia nie zamierzała się poddawać i głównie dzięki zespołowej grze Johnsona zbliżyła się na dwa punkty. Gospodarze może grali falami, ale było to skuteczne - kontra Moore’a dała im wynik 80:72. Brązowi medaliści z poprzedniego sezonu starali się walczyć o lepszy rezultat, ale brakowało im pomysłów oraz skuteczności. Ostatecznie Stelmet, prowadzony po raz pierwszy przez dobrze znanego w Polsce trenera Andreja Urlepa, zwyciężył 92:80.

Polska Liga Koszykówki: Stelmet Zielona Góra – BM Slam Stal Ostrów 92:80 (19:18, 27:27, 24:20, 22:15)
Stelmet: Dragicevic 15, Florence 14, Gecevicius 14, Koszarek 12, Kelati 11, Moore 10, Hrycaniuk 9, Matczak 3, Mokros 2, Zamojski 2.
BM Slam Stal: Chyliński 16, Skific 13, Łapeta 10, Pinkney 9, Kostrzewski 8, Surmacz 8, DJ Richardson 6, Johnson 6, Majewski 4, Ochońko 0.