Świetne występy kolarzy z Kalisza i Koźminka

Mariusz Kurzajczyk
Troje reprezentantów Koźminianki weźmie udział w igrzyskach młodzieżowych. Klasę pokazali podczas zawodów Pucharu Polski. Świetnie pojechali też kaliszanie.

W sobotę w Tarnowie Podgórnym odbyła się jazda indywidualna na czas. Wśród juniorek młodszych drugie miejsce zajęła Aleksandra Trzebińska z Koźminianki Koźminek, która zaledwie o 0,22 s wyprzedziła Aleksandrę Polak z KTK Kalisz. Siódma była inna zawodniczka Koźminianki - Klaudia Bielawska.

Z kolei rywalizację juniorów młodszych zdominowali podopieczni koźmineckiego trenera Marka Cieślaka. Zdecydowanie wygrał Damian Papierski, czwarte miejsce zajął Wiktor Richter, a piąte Mateusz Jakubasz.

Kapitalnie spisali się juniorzy KTK Kalisz. Zawodnicy trenera Piotra Zaradnego zajęli całe podium. Pierwszy był Dawid Czubak o 0,17 s (!) przed Szymonem Krawczykiem i 23,02 s przed Przemysławem Kuświkiem.
Dodajmy, że kaliszanie jechali na nowych rowerach, ufundowanych przez Miasto Kalisz z okazji jubileuszu klubu. W wyścigu ze startu wspólnego nie wzięli już udziału, koncentrując się na przygotowaniach do mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, które odbędą się w Sobótce.

W niedzielę odbyły się wyścigi ze startu wspólnego. Juniorzy młodsi rywalizowali na dystansie 76 km. Juniorki młodsze wspólnie dojechały do mety, a z peletonu na drugim miejscu finiszowała Klaudia Bielawska. Ola Trzebińska była dziesiąta, a Wiktoria Polak 17. Natomiast w rywalizacji chłopców do mety przyjechała 34-osobowa grupa, z której na drugiej pozycji finiszował Wiktor Richter, a na 14. Damian Papierski.

- Było bardzo dobrze i nawet trochę lepiej niż oczekiwałem - przyznaje trener Marek Cieślak.

Tymczasem radosne wieści doszły z Polskiego Związku Kolarskiego. Zawodnicy Koźminianki znaleźli się w młodzieżowej kadrze Polski na Europejskie Igrzyska Młodzieży Tbilisi 2015. Pod koniec lipca w stolicy Gruzji rywalizować będą Aleksandra Trzebińska, Damian Papierski i Wiktor Richter.

- Trudno nie być zadowolonym, skoro troje moich podopiecznych pojedzie na młodzieżową olimpiadę do Tbilisi. Z drugiej strony trochę żal, bo w reprezentacji Polski powinna się znaleźć także Klaudia Bielawska, która kilka razy udowodniła trenerowi kadry, że na to zasłużyła - uważa Marek Cieślak.

Dodajmy, że na igrzyska jedzie sześcioro reprezentantów Polski, z czego połowa jest z Koźminka. To ogromny sukces klubu świętującego w tym roku swoje 20-lecie.