Świetny mecz Kownackiego we Włoszech. Strzelił dwa gole w Pucharze Włoch [WIDEO]

Dawid Kownacki strzelił w Pucharze Włoch dwa golefot. waldemar wyelgalski / polskapresseglos wielkopolski Waldemar Wyelgalski/Polskapresse
Dawid Kownacki strzelił dwa gole i dodał do tego asystę w meczu w meczu 1/16 finału Pucharu Włoch, w który jego klub Sampdoria Genua pokonała Pescarę 4:1.

Były napastnik Lecha, który grał w podstawowym składzie, na listę strzelców wpisał się już w 2 minucie. Po dośrodkowaniu i zgraniu piłki głową piłki przez Verre, Kownacki z bliska wpakował piłkę do bramki. Siedem minut później młodzieżowy reprezentant Polski zaliczył asystę przy drugim trafieniu swojego zespołu. Po jego dobrym wyjściu do kontrataku i dośrodkowaniu z prawej strony, bramkę na 2:0 zdobył Gaston Ramirez.

Sampdoria do przerwy prowadziła 3:0, bowiem trafienie w 31 minucie zaliczył Caprari. Goście odpowiedzieli honorowym trafieniem Benalii w 53 min, ale ostatnie słowo znów należało do Kownackiego. Nasz utalentowany napastnik otrzymał piłkę z prawej strony pola karnego i mocnym strzałem pokonał golkipera rywali.

W spotkaniu z Pescarą nie wystąpił kontuzjowany Karol Linetty. Już przed meczem Sampdoria poinformowała, że wychowanek Lecha narzeka na uraz uda.