Święty Marcin: Nie taki remont straszny [ZDJĘCIA]

  Święty Marcin: Nie taki remont straszny [ZDJĘCIA]

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Remont ulicy Święty Marcin
  1/12
  przejdź do galerii

  Remont ulicy Święty Marcin ©Łukasz Gdak

  Żadnego auta nie odholowano. Kierowcy zwracali uwagę na zmienione oznakowanie. Pasażerowie pilnie studiowali schematy sieci tramwajowej. Tak minął pierwszy dzień roboczy przebudowy ulicy Święty Marcin.
  – Kierowcy pomyślnie zdali egzamin – uważa Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. – Akcja informacyjna plus bufor w postaci niedzieli przyniosły rezultaty. To był strzał w dziesiątkę. Kierowcy mieli czas na przestawienie samochodów i zapoznanie się z nową organizacją ruchu.

  Jedynie trzy auta nie zostały przeparkowane. – Nikomu jednak nie przeszkadzały i nie było potrzeby ich odholowania – tłumaczy P. Piwecki.

  Przypomnijmy, że na czas remontu ulica Święty Marcin na odcinku od Gwarnej do Ratajczaka została wyłączona w ruchu samochodowego i tramwajowego.

  Zobacz galerię

  – Teraz po centrum można poruszać się jedynie na własnych nogach – mówi młody chłopak, czekając na tramwaj nr 13. – Dobrze, że na przystankach są te schematy sieci tramwajowej, to człowiekowi łatwiej odnaleźć się w tych zmianach.

  Pojawiły się one na przystankach już kilka dni temu. Przedstawiciele ZTM podkreślają, że starają się wszelkimi kanałami dotrzeć do pasażerów z informacją o zmianach w komunikacji miejskiej.  – Rozdawaliśmy ulotki ze schematami sieci tramwajowej i informacją o utrudnieniach wynikających z remontu na Świętym Marcinie. Mieszkańcy sami podchodzili i prosili o nie – mówi Agnieszka Smogulecka z ZTM. – We wtorek również będziemy je kolportować na moście Teatralnym, Kaponierze, Śródce, moście Dworcowym i Kórnickiej.  Ostatnie chwile tramwajów na Świętym Marcinie:
  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ALFA

  Krzysio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Czy w ramach remontu znikną również paskudne budynki Alfy - Poznańskiej Ściany Wschodniej?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo