Synergia dla Zdrowia

Materiał informacyjny Synergia dla Zdrowia
Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „zdrowie Polaków” natrafimy na artykuły, które nie napawają optymizmem. Według raportu Narodowego Testu Zdrowia Polaków z ubiegłego roku, „tak źle jeszcze nie było”.

Tylko 56% mężczyzn i 49% kobiet ocenia swój stan zdrowia jako dobry i bardzo dobry. Podobnie jeśli chodzi o sferę psychiczną. Badania wskazują jednoznacznie – mniej się ruszamy, więcej się stresujemy i zaniedbujemy diagnostykę. Połowa Polaków wykonuje morfologię rzadziej niż raz w roku. 1/10 mężczyzn w naszym kraju nigdy jej nie wykonała.

Takie są fakty. Doświadczenia pandemii, wojny w Ukrainie, sytuacji społecznej i gospodarczej oraz dziesiątek innych czynników, nie ułatwiają nam poczucia pełni dobrostanu. Problem sam nie zniknie. Konsekwencje wieloletnich zaniedbań zdrowotnych znajdą swoje odbicie

w przyszłości. Jak temu przeciwdziałać? Najpierw należałoby chyba zrozumieć, co może być przyczyną tak dramatycznego stanu rzeczy.

Centrum Medyczne CMP postanowiło podjąć się próby udzielenia odpowiedzi na to pytanie i co ważniejsze – próby stworzenia rozwiązania tego problemu.

Przede wszystkim należy wyjść od najważniejszego: każdy z nas stanowi odrębną całość. Na to, jak się czujemy, mają wpływ nie tylko uwarunkowania genetyczne. Zdrowy, szczęśliwy człowiek to nie tylko człowiek z idealnymi wynikami badań. Diagnostyka, będąca fundamentem CMP, jest ogromnie istotna – ale nie wystarczająca w walce o dobrostan pacjentów. Dlatego firma połączyła siły z platformą Mindgram oraz Just be FIT.

Mindgram to unikatowa platforma stworzona przez Małgorzatę Ohme, której celem jest pomoc firmom i pracownikom w budowaniu równowagi psychicznej. Ta misja jest realizowana m.in. dzięki dziesiątkom warsztatów, szkoleń, dostępności specjalistów (psychodietetyka, psychologa etc.), szerokiemu zakresowi programów self-care czy indywidualnej terapii online. Just be FIT to z kolei drużyna „superbohaterów” skupiona na sferze fizycznej. W szeregach firmy znajdują się dietetycy (również kliniczni), psychodietetycy, trenerzy personalni i fizjoterapeuci, którzy pomagają swoim podopiecznym na drodze do zdrowia, sprawności i wymarzonego wyglądu.

Podstawą SYNERGII DLA ZDROWIA – bo tak nazywa się program - są cztery, solidne filary:

  • pierwszy krok do zdrowia (badania profilaktyczne)
  • konsultacje specjalistyczne i diagnostyka
  • wsparcie mentalne i well-being
  • spersonalizowany program dietetyczno-treningowy.

„Chcemy, by człowiek, który do nas trafi; postawił swoje zdrowie w centrum uwagi. By spojrzał na siebie z wielu perspektyw – leczył swoje ciało, rozwijał sferę mentalną, postawił na rozwój fizyczny. I najważniejsze: by zrozumiał, że jego sukces tkwi w poświęceniu uwagi wszystkim tym obszarom równolegle” – mówią Paweł Walicki, Prezes Centrum Medycznego CMP.

Programu SYNERGIA DLA ZDROWIA to nowoczesny produkt skierowany do wymagających Pacjentów, którzy cenią sobie swój czas, potrzebują całościowego spojrzenia na zdrowie, codziennej porcji motywacji oraz wsparcia na różnych etapach walki o lepszą wersję samego siebie.

SYNERGIA DLA ZDROWIA to kolejne z wielu działań, które Centrum Medyczne CMP zrealizowało w ostatnich miesiącach. Prace nad wdrożeniem niestandardowego Standardu Obsługi Pacjenta, montaż nowoczesnych urządzeń przy drzwiach gabinetów lekarskich czy renowacja przychodni na warszawskiej Woli – to tylko niektóre z nich. Jedno jest pewne – nie ostatnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Synergia dla Zdrowia - Dziennik Bałtycki

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie