Szachtior Soligorsk - Lech Poznań 1:1. Oceniamy grę piłkarzy Kolejorza w meczu Ligi Europy

Maciej Lehmann (Soligorsk)
Szachtior Soligorsk - Lech Poznań 1:1Przejdź do kolejnego zdjęcia --->
Szachtior Soligorsk - Lech Poznań 1:1Przejdź do kolejnego zdjęcia --->Przemysław Szyszka
Lech Poznań zremisował z Szachtiorem Soligorsk 1:1 w pierwszym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Tak oceniliśmy grę piłkarzy Kolejorza w meczu Szachtior Soligorsk - Lech Poznań. Skala ocen: 1-10.

JASMIN BURIĆ 3
W pierwszym kwadransie wypuścił piłkę po wrzutce i zakotłowało się na przedpolu. Miał problemy z wykopami i bardzo zawinił przy utracie gola.

RAFAŁ JANICKI 4
Coraz lepiej sobie radzi w nowym ustawieniu defensywy. Dobrze czytał grę, ale niestety tylko do momentu, kiedy urwał mu się Elis Bakaj.

THOMAS ROGNE 6
To był chyba najlepszy występ norweskiego stopera w barwach Lecha. Powstrzymał żądła Białorusinów i dobrze rozumiał się z partnerami.

VERNON DE MARCO 6
Szybko dopasował się do ekstraklasowego poziomu gry. W Soligorsku zagrał jak rutyniarz.

MACIEJ MAKUSZEWSKI 7
Najbardziej aktywny zawodnik w zespole gości. Szarpał, biegał na całej długości boiska i nie bał się pojedynków jeden na jeden.
TOMASZ CYWKA 5
Doskonale zastąpił Łukasza Trałkę. W roli defensywnego pomocnika lepiej się czuje niż w roli bocznego obrońcy. Gorzej wypadł po przerwie.

PEDRO TIBA 6
Po golu dekady w Płocku wydawało się, że pójdzie za ciosem. Tymczasem zagrał bojaźliwie w I połowie, ale w końcówce miał asystę i groźny strzał.

WOŁODYMYR KOSTEWYCZ 6
Ukrainiec od początku dobrze się czuł na stadionie w Soligorsku. Kilka jego rajdów wzbudziło u rywali szacunek i uznanie.

DARKO JEVTIĆ 4
Od początku sezonu brakuje mu dynamiki i wigoru. Od niego mamy prawo więcej wymagać niż tylko podchodzenia do stałych fragmentów gry.

MIHAI RADUT 3
Najmniej widoczny piłkarz w szeregach Kolejorza. Rzadko był przy piłce i rzadko wychodził na pozycję. Rumun chce już chyba usiąść na ławce.
CHRISTIAN GYTKJAER 6
W I połowie zabrakło mu szczęścia, bo trafił w słupek. W kilku innych akcjach też potrafił przytrzymać piłkę, choć nie miał łatwego życia.

JOAO AMARAL 7
Portugalczyk w debiucie strzelił bramkę na wagę remisu. Z zimną krwią wykończył klasyczną kontrę. Oby był to zwiastun kolejnych goli najdroższego gracza Lecha.